ADAM VE KEDİ MASALI

Bir zamanlar büyük bir şehirde evli bir çift yaşarmış. Bu evli çiftin bir evcil kedisi vardı, ancak kocası evcil kedilerinden nefret ediyordu.

Nedense bu adam kedileri görmeye dayanamıyordu  “Ah, bu canavardan herkes için kurtulmayı ne kadar isterdim,” diye düşünürken buldu kendisini. Bir gün adam kediden kurtulmaya karar verdi. Adam kediyi kapıp evden çıktı. Kediyi evinden yirmi sokak öteye attı ve kaçtı. “Sonunda, bugünden itibaren sinir bozucu kediye bakmak zorunda kalmayacağım!” diye düşündü. Ama adam evinin kaldırıma yaklaştığı anda, kedinin umarsızca eve doğru yürüdüğünü gördü. Çok sinirlendi bu duruma.

“Bu kediden kurtulacağım oda bugün olacak!”dedi. Bunun üzerine adam kediyi bir kez daha aldı ve kaçtı. “Bugün seni kırk sokak öteye götüreceğim! O zaman nasıl döneceksin?” dedi ve şeytanca güldü. Böylece adam, kediyi kırk sokak ötede bırakarak, evine oldukça mutlu dönerken daha evinin içine giremeden kedi yine kaldırımda yürüyordu!

Adam şimdi daha da sinirliydi “Kedi neden tekrar tekrar ortaya çıkıyor?” diye düşündü. Adam her gün kediyi yakalayıp daha da uzağa götürüyor ve dışarıda bırakarak geri geliyordu. Ve kedi her zaman eve dönüş yolunu bulduğu için adam her gün kendini hayal kırıklığına uğramış hissediyordu.

Sonra bir gün adam kediyi kandırmaya karar verir. “Bu sefer, kesinlikle geri gelemeyecek!” diye söylendi. Sonunda, adam evinden birkaç km uzaklaşıyor, sağa dönüyor, sola dönüyor,  köprüyü geçiyor, sağa dönüyor ve hemen ardından bir başka sokağa dönüyor sonunda kediyi bırakacak bir yer buluyordu. “Bu nokta yeterince uzak!” dedikten sonra kediyi orada bıraktıyor ve evine dönüyor.

Saatler sonra adam evdeki telefonu arar. Yolunu kaybetmiştir artık karısına sorar. “Hey kedi orada mı?” . “Evet,” diye yanıt verir karısı. Ardından garip soruya şaşırarak, “Neden soruyorsun?” der. Yolumu kaybettim kedinin bana yön tarif etmesine ihtiyacım var diye yanıt verir adam. 🙂

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Kemal’in Başarı Hikayesi

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekecek Diğer Sayfalarımız

TEKERLEMELER

ESPRİLER

BİLMECELER

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu