Ağaçtaki Leopar ile Hırsız Masalı

Bir zamanlar ormanın birinde bir ağaçta yaşayan leopar varmış. Bu leopar gündüzleri uyur, geceleri de avlanmak için hep uyanık kalırmış. Bu yüzden geceleri ağacının dalına uzanıp ormanda ne olup bittiğini izlermiş. İşte böyle bir gecelerde ormana bir hırsız dadandığını böyle öğrenmiş. Hırsız her gece gelip ormanda çaldığı ganimetlerle birlikte geri dönermiş. Hırsız bir gece maymunun muzlarını, bir gece zebranın çizgilerini, bir gece aslanın yelesini çalmış. Hatta bir gece bir filin en değer verdiği dişini çalmış.

Ancak leopar tüm bunları gördüğü halde sessiz kalıp kimseye söylememiş. Tüm bunların kendi işi olmadığını ve hiç karışmamayı tercih etmiş.

Ancak çok geçmeden ormanda büyük bir karmaşa çıkmış. Fil dişleri olmadan kendini gülünç hissettiği için çok üzgünmüş. Zebra çizgileri olmayınca, kendini beyaz bir eşeğe benzetip, kimsenin içine çıkmaya cesaret edememiş. Ormanlar kralı aslanın işi daha zormuş. Yelesi olmayınca kel bir aslana dönüşmüş.

Hayvanlar arasında artık tüm saygısını yitirmiş. Diğer hayvanların birçoğu da benzer durumdaymış. Herkes kafası karışık bir şekilde hırsızın kim olduğunu bulmak istiyormuş. Ama leopar her gece ağacının üstünde hırsızın yaptıklarını izleyerek sanki tiyatro izler gibi gülüyormuş.

Leopar bir gece çok avlanmaktan yorulup birazcık kestirmek istemiş. Uyandığında kendini bambaşka bir yerde bulmuş. Büyük bir mağaranın içinde hırsızın her gece çaldıkları eşyalarla dolu bir yerdeymiş. Hırsız onun da ağacını kesip üstünde yatan leoparla birlikte götürmüş. Leopar bu duruma çok sinirlenmiş.

Hırsızın orada olmamasından fırsat bilip hemen dışarı koşmuş. Hemen diğer hayvanların yanına gidip hırsızın çaldığı kayıp eşyaların yerini söylemiş.

Sonunda tüm hayvanlar eşyalarına kavuşup hırsızı yakalayıp ormandan kovmuşlar. Tüm hayvanlar hırsızı bulmalarını yardım ettiği için leopara çok teşekkür etmiş. Ancak tüm bu yaşananlardan en çok kaybı olan yine leopar olmuş. Artık o güzel ağaçtan evi yokmuş. Bu yüzden artık daha küçük ve kalitesiz bir ağaçla yetinmek zorunda kalmış. Bir zamanlar hırsızı görmezden geldiği ve hayvanlara güldüğü için çok pişman olmuş.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 6 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu