Ağlayan Çocuk Masalı

Bir varmış bir yokmuş Evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkelerin birinde İpek adında bir kız yaşarmış.

İpek çok tatlı bir kızmış. Ama ufak bir sorunu varmış. Bütün isteklerini ağlayarak istiyormuş. Birgün annesi İpek’in evde sıkıldığını düşünerek onunla birlikte alışverişe çıkmaya karar vermiş. İpek çok güzel hazırlanıp annesi ile birlikte bir markete gitmiş. Annesi marketten birkaç eşya alınca İpek az ilerdeki reyondaki çikolataları görmüş. Annesine çikolata istediğini söylemiş. Annesi de istediği çikolatadan bir tane alabileceğini söylemiş. İpek hemen reyondan bir çikolata almış.

Ama bu sefer de diğer reyondaki bisküviler gözüne çarpmış. Annesine bu sefer de bisküvi alacağını söylemiş. Annesi sadece bir tane alma hakkının olduğunu daha fazla bir şey alamayacağını söylemiş. İpek annesinin bu sözleri üzerine huysuzluk çıkarıp ağlamaya başlamış. Annesi bunun üzerine alışverişini tamamlayamadan marketten çıkmak zorunda kalmış.

İpeği uyaran annesi markette ağladığı için diğer insanların rahatsız olduğunu bu yüzden ne kadar zor durumda kaldığını anlatmış ama nafile İpek bir türlü anlamak istemiyormuş. Bu sebepten annesi bir daha markete İpek ile birlikte gitmeyeceğini söylemiş. İpek hiç umursamamış sanki hiçbir şey olmamış gibi davranıyormuş.

 Ertesi gün mahalledeki arkadaşları İpeği parka oynamaya çağırmışlar. İpek önce salıncakta sallanmış daha sonra kaydırağa binmiş bir diğer arkadaşı da kaydırağa İpekten önce çıkmış. İpek arkadaşına önce kendisinin kayacağını söylemiş ama arkadaşı kabul etmemiş. İlk önce kendisinin geldiğini söylemiş. İstediğini yaptıramayan İpek tekrar ağlamaya başlamış. Arkadaşları İpek’e yanlış yaptığını söyleselerdi İpek onları dinlemiyor ağlamaya devam ediyormuş. O yüzden arkadaşları onunla oynamamaya ve bir daha parka çağırmamaya karar vermişler. Orada da yalnız kalan İpek doğru evine gitmiş.

Yine günlerden bir gün İpek’in babası hafta sonu piknik yapmaya gideceklerini söylemiş.

Evde hazırlıklar yapılıp, güzel yiyecekler yapılmış. İpek’in annesi ve babası eşyaları arabaya yükleyip yola koyulmuşlar. Mutlu bir şekilde yolda giderlerken İpek arka tarafta değil ön tarafta oturacağım diye tutturmuş. Anne ve babası bunun çocuklar için uygun olmadığını ve tehlikeli olduğunu, bu yüzden izin vermeyeceklerini söylemişler. İpek her zamanki yaptığını yapıp ağlamaya başlamış. Ne annesini ne de babasını dinlemiyormuş. Üstelik onları da üzdüğünün farkına varmıyormuş.

Anne ve babası bir türlü susmak bilmeyen İpek yüzünden pikniğe gitmekten vazgeçip eve geri dönmüşler. İpek’e bir daha asla pikniğe gitmeyeceklerini söylemişler.

İpek artık ne markete ne parka ne de pikniğe gidebiliyormuş. Yanlış şeyler yaptığını fark eden İpek ağlayarak eline hiçbir şey geçmeyeceğini fark etmiş. Üstelik hem anne ve babasına hem de arkadaşlarını üzdüğünü fark etmiş.

Günler sonra artık isteklerini normal bir şekilde istemeye başlamış. İstediği bir şey olmadığında artık ağlamıyormuş. Bunu fark eden anne ve babası İpek’i yine eskiden olduğu gibi markete parka ve daha birçok yere götürmeye karar vermişler.

 İpek de o günden sonra bir daha asla isteklerini ağlayarak istememeyi öğrenmiş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için bebek masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu