Akıllı Papağanın Serüveni: Konuşkan Kuşun Gizemli Macerası!

Güneşli ve güzel bir yaz gününde papağan arkadaşlarıyla eğlenmek istemiş. Hep beraber toplanmışlar ve sohbet etmeye başlamışlar. Papağan arkadaşlarıyla oldukça eğlenceli zaman geçirmiş. Konuşkan papağan farklı bir etkinlik yapmak istemiş. Ama hiçbir arkadaşı ona kulak asmamış. Ormanda kocaman bir ev yapmak için arkadaşlarını ikna etmeye çalışmış. Hem bu sayede yeni şeyler öğrenebilecek hem de kendilerini geliştirebileceklermiş. Fakat arkadaşları onun bu isteği karşısında pek istekli davranmamış. Hal böyleyken akıllı papağan kendi işini kendi görmek istemiş.

Ormanda çeşitli ağaç dallarını toplayarak bir araya getiren akıllı papağan evini yapmaya başlamış. Uzun uğraşlar sonrasında evi tamamlayabilmiş. Ama bu küçük evi yapmak onun için oldukça zormuş. Kanatları çok yorulmuş. Ağır şeyleri taşımak zorunda kalmış. Ona kimse yardım etmediği için biraz olsun üzülüyormuş. Fakat başardığı işin sonuçlarını görünce kendiyle gurur duymuş.

Ahşap evi tamamlayan akıllı papağanın arkadaşları evi uzaktan gördüğünde şaşkına uğramış. O kadar güzel bir evmiş ki hemen içine girmek istemişler. Ama akıllı papağan arkadaşlarına daha önce onlara evi birlikte yapmayı teklif ettiğini hatırlatmış. Arkadaşları bu teklifi kabul etmediği için çok pişmanmış. Çünkü bu evde oynamak ve vakit geçirmek istemişler.

Akıllı papağan arkadaşlarını kırmamış ve evine kabul etmiş. Kısa süre içerisinde yaptığı ev onun evine dönüşmüş. Tüm arkadaşlarıyla burada eğleniyor ve birbirinden keyifli oyunlar oynuyorlarmış. Bu evi yaptığı için arkadaşları akıllı papağana teşekkür etmek için bir fikir üretmiş. Papağanın bir resmini yapmak istemişler. Daha sonra bu resmi evin girişine koyacaklarmış. Sabah kalkıp ahşap eve doğru giden akıllı papağan kapının önünde kendi resmini görmüş. Oldukça mutluymuş ve arkadaşlarına teşekkür etmiş.

Akıllı papağan arkadaşlarına sürekli resim etkinliği yapabileceklerini söylemiş. Her gün çeşitli resimler çiziyorlar ve bu resimleri evin dışında sergiliyorlarmış. Bu durumu gören diğer arkadaşları çok enteresan bir durumla karşılaşmışlar. Tam bir sergi alanına dönen bu ev gerçek anlamda yaşayan bir müze olmuş. Her çeşit hayvan ve her türlü manzaranın bulunduğu çeşitli resimler herkes tarafından ilgi görmüş. Bu sayede papağan ve arkadaşları çok güzel bir iş başarmış. Konuşkan papağan sanata olan ilgisiyle arkadaşları sayesinde ormanda en sevilen hayvan haline gelmiş. Herkes ona gidip resmini çizdirmek istiyormuş. Kimisi ailesiyle kimisi tek başına resimlerini konuşkan papağana çizdirmişler. Bu sayede hayvanlar arasında popüler hale gelen konuşkan papağan onlara en güzel armağanı hediye etmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masallar

Uyku Masalları

Çocuk Hikayeleri

Çocuk Kitapları Oku    

Çocuk Masalları Oku

Eğitici ve Zeka Geliştirici Masallar

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu