Akrep ve Kaplumbağanın Hikayesi

Bir zamanlar yemyeşil bir ormanda Selin adında bir akrep ve Tessa adında bilge nazik bir kaplumbağa yaşardı. Aralarındaki keskin farklılıklara rağmen kaderin hayatlarını iç içe geçirmenin tuhaf bir yolu vardı. Akrep keskin zekâsı ve çabuk öfkelenmesiyle ormanda tanınıyordu zehirli kuyruğu başkalarını uzakta tutuyordu. Tessa ise sabır ve sükuneti somutlaştırdı bilge gözleri ormanın kadim bilgeliğini taşıyordu.

Güneşli bir günde Selin kendini şiddetli bir fırtınadan sonra nehir kıyısının yakınında mahsur kalmış diğer tarafa ulaşmak için derin suları geçemiyordu. Çaresizlikten Tessa’ya seslendi. Çaresizce ondan yardım istedi.

Her zaman iyi kalpli olan Tessa sorunlu akrebe doğru ilerledi. Gözlerindeki kararlılığı görünce tereddüt etti ama ona yardım eli uzatmaya karar verdi. Tessa sağlam kabuğuyla Selin’i nehrin karşısına taşıyacağına söz verdi.

Yolculuğun ortasında merak Tessa’yı alt etti ve elinde olmadan Selin’i sorguladı. “Neden nehri geçmen gerekiyor Selin? Zehirli kuyruğun tarafından sokulacağımdan korkmuyor musun?”

Selin bir an duraksadı ve Tessa’nın bakışlarıyla karşılaştı. “Kim olduğum için özür dileyemem Tessa. Ama lütfen sana zarar vermeye niyetim olmadığını söylediğimde bana inan. Sadece daha iyi bir hayat arıyorum.”

Samimi sözlerinden etkilenen Tessa Selin’e güvenmeye karar verdi. Onu taşımaya devam etti akan nehirde zarifçe yüzdü. Yüzgeçlerinin her vuruşu onları diğer tarafa yaklaştırdı.

Kıyıya ulaştıklarında Selin teşekkür seline kapıldı. Tessa’ya sarsılmaz güveni için teşekkür etti ve doğası gereği reddedilmekten korktuğunu itiraf etti.

Savunmasızlığından etkilenen Tessa derin bir içgörü paylaştı. “Gerçek aşk sahip olduğumuz farklılıkları ve kusurları aşar. Kabul ve anlayışla ilgilidir. Korkunun başkalarıyla bağlantı kurma yeteneğimizi engellemesine izin vermemeliyiz.”

O günden sonra Selin ve Tessa beklenmedik bir bağ kurdular. Hikayeler paylaşarak gülerek ve birbirlerinden öğrenerek sayısız saat geçirdiler. Sevgileri benzersizdi empati ve şefkatin gücünün bir kanıtıydı.

Aşkları ormanda parlıyor başkalarına klişelerin ve önyargıların ötesine bakmaları için ilham veriyordu. Akrep ve kaplumbağa herkese güzelliğin kökenleri ne olursa olsun başkalarındaki iyiliği görmeyi seçmede yattığını hatırlattı.

Selin ve Tessa birlikte olağanüstü yolculuklarına devam ettiler aşk hikayeleri aşkın kabullenmenin ve birbirlerini kapaklarıyla yargılamayı reddeden iki ruh arasındaki kırılmaz bağın kalıcı gücünün bir kanıtı olarak hizmet etti.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin 5 Yaş Çocuk Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu