Alice’in Canavar Korkusu Masalı

Günlerden bir gün Alice ve ailesi sinemaya gitmek istemiş. Çocuk filmlerine gitmek istemeyen minik Alice korku filmlerine merak sarmış. Ama ailesi izlemesine izin vermemiş. Bu durum karşısında Alice çok sinirlenmiş.

Hep birlikte aile filmine girerek Alice’in en sevdiği karakteri izlemek istemişler. Fakat küçük kızın aklı başka yerdeymiş. Bir ara gözden kaybolmuş ve salondan çıkmış. Daha sonra merak ettiği korku filminin salonuna gizlice giriş yapmış. Kimse fark etmeden bir yere oturmuş. Film sahneleri oldukça korkutucuymuş. Ne kadar korksa da izlemeye devam etmiş.

Kısa süre içerisinde minik Alice’in annesi yerinde olmadığını fark etmiş. Daha sonra onu aramak için salondan çıkmış. Bir bakmış küçük Alice kapının önünde duruyor. Ne olduğunu sormuş ve korktuğunu görmüş. Ama küçük kız hiç renk vermemiş. Sadece tuvalete gittiğini söylemiş. Daha sonra filmin geri kalanına hep birlikte devam edip film bitince eve dönmüşler.

Uyku vakti gelince minik kız tek başına uyumak istememiş. Çünkü izlediği filmin etkisi altındaymış. Ama bu durumu kimseyle paylaşamıyormuş. Tek seferliğe mahsus annesi yanında yatarak minik kızı uyutmuş. Gece rüyasında korkarak uyanan küçük kız ağlamış. Annesi bu durumu görünce mecbur anlatmak zorunda kalmış. Bir daha asla tek başına korku filmi izlemeyecekmiş.

Annesinin sözünü dinlemeyen minik kız canavarlarla dolu korku filminde oldukça korkulu sahneler görmüş. Tüm detaylarıyla annesine o filmi anlatmış. Aslında gerçek olmayan bu canavarlar hayal ürünüymüş. Biraz olsun rahatlayan küçük kız annesinin sözünden çıktığı için çok pişman olmuş. Bir daha asla habersiz iş yapmayacakmış.

Küçük kızın bu macerası ailesi tarafından hiç de hoş karşılanmamış. Tüm aile bir araya toplanmış ve bu durumu tartışmış. Aslında canavarların gerçek olmadığından bahsedilmiş. Büyüklere göre düzenlenen filmlerin küçükler tarafından izlenmemesi gerektiğini konuşmuşlar. Zaten küçüklerin izleyebileceği filmler oldukça farklıymış.

Bu durumun farkına varan küçük kız artık sadece kendi yaşına uygun filmler izleyecekmiş. Ayrıca bu onun için büyük bir ders olmuş. Sadece film değil video içerikler ya da oyunlar hakkında tedbirli davranacakmış. Sadece ailesinin önerdiği videoları izleyecekmiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu