Ali’nin Okula Başlama Macerası

Ali yedi yaşına henüz basmıştı. Okula başlama zamanıydı. Ali okula gideceği için büyük bir heyecana kapılmıştı. Yeni arkadaşları olacaktı kendisinin ve bir de öğretmeni. Ali, düşündükçe hayaller kurmaya başlamıştı.

Mahalleye en yakın okula kayıt yapılmıştı. Okula gidip gelmek çok zor olmayacaktı. Okul için alışveriş zamanıydı. Ali’nin içi içine sığmamıştı. Anne ve babasıyla hafta sonu okul için alışverişe çıkmışlardı. İlkokul öğrencilerinin klasik olarak giymiş olduğu mavi önlük ve beyaz yakası alınmıştı. Ali bu kıyafetleri denemeye başladığında öğrenci olmayı kendisine çokça yakıştırmıştı. Alışveriş tamamlanmış, herkesin üzerine hafiften bir yorgunluk çöküvermişti. Artık zaman eve dönüş zamanıydı.

Ali’yi büyük bir heyecan esir almıştı. Çünkü yarın sabah okula başlamak için ilk gündü. Ali’nin gözüne uyku girmiyordu. Sabahı zar zor etmişti. Sabah erkenden kalkılmış ve güzelce bir kahvaltı yapılmıştı. Ali, mavi önlüğünü üzerine giymiş ve beyaz yakasını da takmıştı. Çantasını sırtına alıp ilk gün anne babasıyla birlikte yola koyulmuştu. Okul, bugün cıvıl cıvıldı. Ali gibi onca çocuk bu heyecanı tatmıştı.

Okulun ilk gününe özel merasimler yapılıp sınıflara geçmişti herkes. Ali de diğer öğrenciler gibi sınıfa adım atmıştı. Sırasına oturmuş ve yeni arkadaşlarıyla tanışmaya başlamıştı. Kapının ardında öğretmenin ayak sesleri kulaklara ulaşmıştı. Herkes biraz sessiz bir hale bürünüp öğretmeni beklemeye koyulmuştu. Öğretmen sınıfa girmiş ve “Günaydın çocuklar!” diyerek sınıfı selamlamıştı.

“Bugün okulun ilk günü. Sizlerin de okuldaki ilk günü. Biliyorum çok heyecanlısınız. Ama şunu bilin ki, ben de sizler kadar heyecanlıyım. Birlikte güzel işler başaracağız. Bugün ise bunun bir başlangıcı sadece.”

Konuşmasını bitiren öğretmen, öğrencilerle tanışmaya başlamıştı. Her öğrenci sırayla ayağa kalkıp kendisini tanıtmıştı. Tanışma merasimi bittikten sonra asıl ders başlamıştı. Defter ve kalemler çantadan çıkarılmış ve ilk olarak düz bir çizgi çizilmişti. Kalemi doğru tutmaya çalışmanın ilk basamağı düz bir çizgi ile çıkılmaya çalışılmıştı. Ders sonunda ödevler verilmiş ve son ders zili ile herkes evlere dağılmıştı. Böylece Ali diğer tüm öğrenciler gibi, okuldaki ilk gününü sorunsuz atlatmıştı.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin 7 Yaş Çocuk Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu