Altın Saçlı Kız Masalı

Zamanın birinde, bir kasabanın en ücra köşesinde bir aile yaşarmış. Bu ailenin çocukları olmuyormuş. Bunun olması için her yolu denemişler. Gitmedikleri doktor, uğramadıkları yer kalmamış. Fakat ne yapsalar da bu dertlerine çare olabilecek bir çözüm bulamamışlar.

Kadın çok üzülüyormuş bu duruma. Bir gün kocasının yanına gidip kendisinden ayrılmasını ve ona çocuk verebilecek başka birisi ile evlenmesini söylemiş. Adam, üzülmüş bunu duyduğuna. Karısına bunun olmayacağını söylemiş. Çünkü adam, karısını çok seviyormuş.

Elbette bir çocuk yuvalarına büyük bir mutluluk katacakmış. Her ikisi de buna büyük bir özlem duyuyormuş. Adam, karısına artık buna alışarak hayatlarına devam etmeleri gerektiğini söylemiş. Bunu duyan karısının üzüntüsü iki katına çıkmış. Kadın, tüm bu olanları içine atmış. Kocasına belli etmemiş. Her gece Allah’a dualar etmiş.

Bir gün kasabanın merkezine inmiş adam. Kadın evde bunalmış. Dışarı çıkıp biraz ferahlamak istemiş. Nehre doğru yürümeye başlamış. Ormanın içinden geçerken kuş cıvıltıları ile yoluna devam etmiş. İçindeki sıkıntıyı ne yapsa da atamamış. Aldırış etmemeye çalışmış bu duruma. İlerlemiş sadece.

Kadın nehre yaklaşmaya başlamış. Derken ağaçların arasında koşuşturan altın saçlı bir kıza rastlamış. Kız o kadar güzelmiş ki, bu güzellik karşısında adeta kadının gözleri kamaşmış. Kız dönüp bakmış kadına:

“Gel hadi!” diyerek elini uzatmış.

Kadın büyülenmiş gibi elini uzatmış ve birlikte nehre doğru gitmişler. Altın saçlı kız cebinden çıkardığı bir tası nehrin serin sularına daldırmış. Bu su ile kadının ellerini ve yüzünü yıkamış. Kadın bir rüyada gibiymiş. Olan biteni anlamaya çalışmış. Altın saçlı kız kadına bakıp:

“Üzülme! Senin çocuğun olacak.” diyerek oradan ayrılmış.

Kadın içini kaplayan tarifsiz bir huzurla evine dönmüş. Olan biteni kocasına anlatmış. Bunu duyan kocası da şaşırmış. Çünkü aynı olayı kendisi rüyasında görmüş. Karısının bahsettiği altın saçlı kız rüyasına girmiş.

Belli bir süre sonra yaşadıkları bu olay gerçek olmuş ve bu ailenin güzel mi güzel bir bebekleri olmuş. Evlerine neşe, kalplerine ise huzur dolmuş. Yaşadıkları tüm sorunlar geride kalmış ve mutlu, mesut bir şekilde hayatlarına üç kişi olarak devam etmişler.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu