Annemin Sihirli Masalları Masalı

Bir zamanlar büyük bir ülkenin birinde, bahçesinde rengarenk çiçeklerin kuşların ağaçlarında cıvıldadığı, küçük ve şirin bir evde yaşayan iki kardeş varmış. Bu iki kardeş birbirlerinden hiç ayrılmazlar, yedikleri içtikleri ayrı gitmezmiş. Birbirlerine bağlı annelerine saygılı bir şekilde çok iyi geçinirlermiş.

Anneleri de çocuklarını çok seviyormuş. Anneleri bu şirin evin küçük bahçesinde yetiştirdikleri sebzeleri satarak, çocuklarının geçimini sağlıyormuş. İki kardeş annelerine her konuda yardım edermiş. Sebze bahçesinde bitkileri sularlar, annelerinin yakınlardaki ormandan bulduğu odunları taşımasına yardımcı olurlar, yemek pişerken ve çamaşır yıkanırken hiç düşünmeden yardım ederlermiş.

Üstelik bu onlar için çok eğlenceli geçiyormuş. Ormanda dolaşırken birçok macera yaşıyorlarmış. Asıl en sevdikleri macera akşamları yatmadan önce annelerinin anlattığı masalı dinlemekmiş. Anneleri aklından masallar üretiyormuş. Ama bu her zamanki masallara benzemeyen masallarmış. Bu masallar sihirliymiş. Annelerinin anlattığı masalları bu iki kardeş gerçek gibi yaşarmış.

Yine bir akşam tüm hazırlıklarını yapan iki kardeş sütlerini içip, dişlerini fırçalamış. Pijamalarını giyip, doğru yatağa giren iki kardeş annelerinin masallarını dinlemek için çok heyecanlıymış. Anneleri çocuklarına öpücük kondurup masala başladığında onlar da o masalın içine girmiş. Masalda ne anlatılırsa onlar da onu yaşamış. Anneleri Kül kedisini anlatırken kabaktan arabaya binmişler.

Pinokyo’yu anlatırken tahtadan burunları uzamış. Alaaddin’in sihirli lambasındaki cine dilek dilemişler. En sevdikleri masalsa balonlarla uçan evmiş. Çocuklar uçan evleri ile birlikte yıldızlar arasından süzülmüşler. Maceradan maceraya atlamışlar. Anneleri masallarını anlatırken çocuklar uykuya dalmış. Sabah kalkınca her şey eski haline dönüyormuş. Çocuklar akşam yaşadıkları sihirli maceralar sayesinde güne daha mutlu başlıyor, her işlerini başarıyla bitiriyorlarmış.

Bu her akşam böyle devam ediyormuş. Aslında gerçek olan sihirli masalların güzelliği değilmiş. Aslında sihirli olan anneleriyle hep birlikte olmaları dünyanın en güzel mutluluğunu yaşamalarıymış. Sihirli masallar ise çocukların hayal gücünden başka bir şey değilmiş. Onları sihirli yapan anneleriyle geçirdikleri o güzel zamanmış.

Siz de bir gün masalları yaşamak isterseniz, yatağınıza yatıp anne ve babanızla birlikte masalların tadını çıkarın.

 İyi uykular çocuklar…

Daha fazla uyku masalları makalesi için bebek masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu