Annesini Kaybeden Yaramaz Yavru Fil Masalı

Evvel zaman içinde uzaklarda bir ormanda birbirini çok seven fillerin olduğu bir sürü varmış. Bu sürüde bulunan yavrulardan birisi çok yaramazmış. Annesinin sözünü hiç dinlemiyormuş. Bütün arkadaşları okula giderken o ormanda koşup oynuyor ve arkadaşlarından uzaklaşıyormuş.

Anne fil yavrusunu sürüden uzaklaşmaması konusunda sık sık uyarıyormuş.

-Kaybolursun yavrum bak ben çok üzülürüm. Avcılar seni avlarsa ne yaparım? Birlikte kalacağız ki güçlü olalım.

Anne fil bu şekilde yavrusunu uyarsa da yavru fil annesini fazla korumacı buluyormuş. Sadece kendisini korkutmak için bunları söylediğini düşünüyormuş.

Bir sabah bütün yavrular toplanmış okula giderken yaramazlığı ile ünlü yavru fil arkadaşlarından ayrılmış ve ormanın derinliklerine doğru gitmeye başlamış. Kelebekleri kovalayıp çiçekleri koklarken yolunu kaybetmiş yavru fil.

Hava kararmaya başladığında yavru fil geri dönmek ve annesinin yanına gitmek istemiş. Ama etrafına bakındığında hiçbir yer ona tanıdık gelmiyormuş. Annesini ararken hava kararmış ve o çaresizce ne yapacağını bilmiyormuş.

Çaresizce dolaşırken artık dizlerinde derman kalmamış ve bir ağacın dibinde uyuyakalmış. Sabah olduğunda ise karşısında avcılar duruyormuş. Ellerinde silahları varmış, ona doğru nişan almışlar ve onu avlamaya hazırlanıyorlarmış.

Annesinin sözünü dinlemediği için çok pişman olan yavru fil gözlerini kapatmış ve kaderine razı olmuş. O sırada sanki bir rüya gibi annesinin sesini duymuş. Annesi bir yandan bağırıyor diğer yandan avcılara doğru koşuyormuş. Avcılar dev gibi kocaman olan anne filin üzerlerine geldiğini görünce çok korkmuşlar. Arkalarına bile bakmadan kaçmışlar.

Anne fil yavrusunun yanına gelmiş ve ona sarılmış, öpmüş koklamış. Daha sonra ise yavrusuna “Ben sana demedim mi sürüden uzaklaşma ya yetişemeseydim Allah korusun!” demiş. Yavru fil adeta bir gecede büyümüş ve hayatında ilk kez annesine hak vermiş.

“Bir daha asla senin sözünden çıkmayacağım ve seni hiç üzmeyeceğim anneciğim” diye söz vermiş. Yaramaz yavru fil verdiği sözde durmuş. Artık onun adı yaramaz değil çalışkan yavru filmiş. Okulun en çalışkan öğrencisi olmuş ve sürüden hiç uzaklaşmamış. Kendinden küçük yavru fillere de göz kulak olmayı ve onları korumayı da ihmal etmemiş.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu