Arkadaş Arayan Fil Masalı

Bir zamanlar ormanın derinliklerinde yaşayan yalnız bir fil varmış. Her zaman kendi başına yürüyüşlere çıkar. Her zaman beslenmek için ağaçlardan yaprakları toplayıp yine yalnız başına yemeğini yermiş. Öyle çok yalnız hissediyormuş ki “Ne olurdu benimde bir arkadaşım olsaydı?” diye içinden geçiriyormuş.

Bir gün yalnız fil arkadaş bulma ümidiyle yollara düşmüş. Yolda bir maymunla karşılaşmış. Maymuna” Arkadaş olabilir miyiz?” diye sormuş.

Maymun hiç düşünmeden cevap vermiş. “Kusura bakma fil kardeş ancak sen çok irisin. Bense ağaçtan ağaca, daldan dala hoplayıp zıplayan bir maymunum. Sen benim tempoma ayak uyduramazsın. O yüzden arkadaş olamayız” demiş.

Maymunla arkadaş olma hayali suya düşen fil tekrar yollara düşmüş. Yürümüş yürümüş ve havuç yiyen bir tavşana rastlamış.

“Merhaba tavşan kardeş seninle arkadaş olabilir miyiz?” diye sormuş.

Tavşan filin iri cüssesine bakıp cevap vermiş.

“Kusura bakma fil kardeş seninle arkadaş olmayı çok isterdim ancak sen benim yuvama sığmayacak kadar büyüksün. O yüzden seninle arkadaşlık yapamam” demiş.

Yeniden hayal kırıklığına uğrayan fil arkadaş aramaktan asla vazgeçmemiş. Bu sefer de bir kurbağa ile karşılaşmış.

Kurbağa da kendisine cevap vermiş.

“Seninle arkadaş olmam imkansız çünkü sen çok büyük ve ağırsın ben her yere zıplayarak giderim ama sen bu kadar ağır cüssenle zıplayamazsın. Maalesef seninle arkadaş olamam demiş.

Maalesef yalnız filin arkadaş araması böyle devam ediyormuş.

Yine Günlerden bir gün böyle yürürken bir anda bütün hayvanların telaş içinde oraya buraya kaçıştıklarını görmüş. Ne olduğunu anlamak için oradan geçen bir Ceylan’a sormuş. Ceylan yırtıcı bir kaplanın tüm küçük hayvanlara saldırdığını söylemiş.

Bunu duyan fil kaplanın yanına giderek küçük hayvanları rahat bırakmasını rica etmiş.

Kaplan bu ricayı kabul etmemiş. File bu işe karışmamasını söylemiş.

Başka bir şansı kalmayan fil kaplanı iri cüssesiyle tekmeleyerek kovalamış.

Filin bu cesur hareketini gören tüm hayvanlar “Bundan sonra en iyi arkadaşımız sensin demişler. Sayende kaplandan kurtulduk demişler.

Böylece filin ormanda birçok arkadaşı olmuş. Artık yalnızlıktan kurtulan fil böylece bir daha mutsuzluk çekmemiş.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin 1 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu