Aslan ile Küçük Ceylanın Dostluğu Masalı

Bir zamanlar Afrika’nın geniş ovalarında diğer hayvanlardan daha güçlü ve heybetli görünen bir aslan yaşarmış.  Çok güçlü olduğu için bütün hayvanlar ondan korkarmış. Ancak aslan kral bu gücüne ve heybetine rağmen yine de çok üzgünmüş. Hayatında hep bir şeylerin eksik olduğunu hissedip bir türlü mutlu olamazmış.

Yine böyle günlerden bir gün ormanda yürürken yolda bir grup sırtlanın saldırısına uğrayan yaralı küçük bir ceylan görmüş. Aslan bu küçük ceylana çok acımış ve ona yardım etmek istemiş. Onu yanına alıp iyileştirmek için yaşadığı mağaraya getirmiş.

Günler geçtikçe aslan ile küçük ceylan birbirleriyle çok iyi arkadaş olmuşlar.

Günlerini oyunlar oynayarak ve birbirlerine masallar anlatarak geçirmişler. Aslan bu küçük ceylanın görüntüsüne rağmen ne kadar cesur ve kararlı olduğunu görmüş.

Tüm bunlar olurken diğer hayvanlar aslanla dalga geçmeye başlamış. Timsahlar, zebralar ve sırtlanlar aslana gülmüş. Ama bu durum aslan ile ceylanın hiç umurunda değilmiş. Birlikte çok mutlularmış. Bu yüzden diğer hayvanlarda çok geçmeden bu duruma alışmış.

Aslan ile ceylan bir gün ormanda dolaşırken aç aslan sürüsünün saldırısına uğramışlar. Aslan küçük ceylanı korumak için sürüye karşı çıkıp onlarla savaşmış. Ama sayıca üstün oldukları için onların tarafından yakalanmış. Küçük ve hızlı olan ceylan ellerinden kurtulmayı başarmış.

Aslan, aç aslanların düşmanlarını esir aldığı karanlık bir mağaraya götürülmüş. Aslan üzülüp, korkmuş. Bu çaresiz durumdan nasıl kurtulacağını bilmiyormuş.

 O sırada küçük ceylan ormandaki hayvanlardan yardım isteyip aslanı kurtarmak için gelmiş.  Hayvanlar hep birlikte aç aslanlara saldırmışlar ve aslanı hapishaneden kurtarmışlar.

Aslan bu duruma çok duygulanmış. Arkadaşı küçük ceylana ve diğer hayvanlara çok teşekkür etmiş.

O günden sonra aslan gerçek gücün yalnızca büyüklükten ve güçten gelmediğini aynı zamanda arkadaşlık ve dayanışmanın geldiğini öğrenmiş.

Aslan, küçük ceylan arkadaşı ve diğer hayvanlarla birlikte ormanda mutlu ve huzurlu bir hayat sürmüş. Diğer hayvanları yalnız bırakmayıp hep yardım etmiş. Hayvanlar aslanın bu iyi kalbini görüp onu ormanın yeni kralı ilan etmişler.

 Ve böylece aslan, herkesin saygı duyduğu ve sevdiği iyi bir lider olmuş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 9 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu