Aslan ve Fare Masalı

Herşeyin normal ilerlediği vakitlerde bir aslan varmış. Bu aslan ininde uyuyormuş. Yakınlarda ise bir fare de oynuyormuş. Küçük Fare aslanı rahatsız ederek onun üzerinde aşağı yukarı koşmaya başlamış, bu koşmalar sonucu aslan kısa süre sonra uyanıvermiş. Küçük, minik fareye kızan aslan onu yakalamış ve “Seni küçük yaratık, beni uyandırmaya nasıl cüret edersin? Seni öldüreceğim.” Demiş.

Minik çok fare korkmuş ve Aslan’a dua etmiş, “Lütfen yaşamama  izin verin canımı bağışladığınız için size ömür boyu minnettar kalacağım. Elbet benimde size bir iyiliğim dokunur. “ demiş. Aslan farenin kendisine ne  faydası olabilir diye düşünmüş. Sonra fareyi serbest bırakmış ve canını bağışlamış.

Aslan ormanda kendi halinde sakin sakin yürürken birdenbire kendini bir avcının ağına takılmış buldu. Ağdan çıkmak için ne kadar kükrese ve yuvarlandı ise başaramadı. Ağdan çıkmak için uğraştığı bütün denemelerinde başarısız oldu. Aslan yardım için yalvarıyordu. Aslan tarafından hayatı kurtarılan fare, kükremeyi duymuş ve aslanın yanına koşmuştu. Kendisine yapılan iyiliği unutmayan küçük fare tüm arkadaşlarını toplayarak aslana yardım etmelerini ve onu serbest bırakmalarını söyledi.

Fare ve arkadaşları ağı kestiler ve aslan yakalandığı ağdan serbest kaldı. Aslan dönüp minik fareye teşekkür etti. O günden sonra aslanla fare çok iyi arkadaş oldular.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu