Aslan ve Fare Masalı

Herşeyin normal ilerlediği vakitlerde bir aslan varmış. Bu aslan ininde uyuyormuş. Yakınlarda ise bir fare de oynuyormuş. Küçük Fare aslanı rahatsız ederek onun üzerinde aşağı yukarı koşmaya başlamış, bu koşmalar sonucu aslan kısa süre sonra uyanıvermiş. Küçük, minik fareye kızan aslan onu yakalamış ve “Seni küçük yaratık, beni uyandırmaya nasıl cüret edersin? Seni öldüreceğim.” Demiş.

Minik çok fare korkmuş ve Aslan’a dua etmiş, “Lütfen yaşamama  izin verin canımı bağışladığınız için size ömür boyu minnettar kalacağım. Elbet benimde size bir iyiliğim dokunur. “ demiş. Aslan farenin kendisine ne  faydası olabilir diye düşünmüş. Sonra fareyi serbest bırakmış ve canını bağışlamış.

Aslan ormanda kendi halinde sakin sakin yürürken birdenbire kendini bir avcının ağına takılmış buldu. Ağdan çıkmak için ne kadar kükrese ve yuvarlandı ise başaramadı. Ağdan çıkmak için uğraştığı bütün denemelerinde başarısız oldu. Aslan yardım için yalvarıyordu. Aslan tarafından hayatı kurtarılan fare, kükremeyi duymuş ve aslanın yanına koşmuştu. Kendisine yapılan iyiliği unutmayan küçük fare tüm arkadaşlarını toplayarak aslana yardım etmelerini ve onu serbest bırakmalarını söyledi.

Fare ve arkadaşları ağı kestiler ve aslan yakalandığı ağdan serbest kaldı. Aslan dönüp minik fareye teşekkür etti. O günden sonra aslanla fare çok iyi arkadaş oldular.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız

Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ormandaki Küçük Keçiler ve Kurt Masalı

Çocuklarımızın İlgisini Çekecek Diğer Sayfalarımız

TEKERLEMELER

ESPRİLER

BİLMECELER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu