Babaannenin Bodrum Katı Tıkırtıları

Bir varmış bir yokmuş, şehirlerin birinde çok tatlı bir kız varmış. İsmi Büşra imiş. Bu Büşra’yı herkes çok sever, ona hediyeler alır oyuncaklarla mutlu edermiş. Büşra büyümüş okula başlamış. En okuldaki derslerini de çok severmiş.

Bütün dersleri pekiyi olurmuş. Büşra’nın en sevdiği ders de müzik dersiymiş. Müzik dersi her zaman güzel geçermiş Büşra için. Aynı okula beraber gittikleri bir kuzeni de varmış bu kuzeninin ismi de sema imiş.

Sema ve Büşra derslerinde çok iyi çok başarılı öğrencilermiş. Semanında en sevdiği ders resim dersiymiş. Bu iki kuzenin babaanneleri, bu seneki karne hediyelerinde Büşra’ya bir müzik aleti ve Sema’ya da bir boya seti alacağını söylemiş.

Bunu duyduklarında sevinen bu iki kız karnelerini alır almaz baba annelerine sürpriz yapmak için hemen onun evine doğru gitmişler. Kapıya çalmışlar çalmışlar ama babaanneleri evde yokmuş. Bir bakmışlar ki arka mutfak kapısı açık.

Oradan içeri girmişler. Salonda babaanneleri o beklemeye karar vermişler. Biraz bekledikten sonra bir sesler duymuşlar. Herhalde babaannelerinin geldiğini zannetmişler. Sese doğru gitmişler ama çok korkuyorlarmış.

O kadar korkuyorlarmış ki acaba sese doğru gitmesek mi demişler. Çünkü ses bodrum katından geliyormuş. Sema, Büşra’ya demiş ki; ya babaanne ordaysa ve başına bir şey gelmişse. O kadar, o yüzden aşağı doğru gitmeye karar vermişler. Korkudan titremeye başlamışlar.

Depodan gelen sesler çok korkunçmuş ve onlar çok daha fazla korkmaya başlamışlar. Yüreği ağızlarına gelmiş. Sema daha cesaretli olduğu için deponun kapısını aralamaya başlamış. Sesler derinden gelmeye başlamış.

Nefeslerini tutan bu iki kız. Kim var orda. Bu ses nedir? Ne var orda gibi sorular yöneltmişler. Fakat ses seda yok. Bütün tıkırtılar kesilmiş. İçeriyi aydınlatan ışık sızıntısı azalmış. Bir anda bağırmaya başlamışlar.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Hayaletli Ev – Tennesse Şeytanı

İçlerinden keşke buraya gelmeseydim. Şimdi başımıza bir şeyler gelecek diye geçirmişler. Artık dayanamayıp bağırmışlar; kim var orda diye. Bir çift ayak sesi duymuşlar.

Gözleri kocaman olan bu iki korkan kızın. Hem de ayak sesleri Zekeriya onlara doğru geliyormuş. Dayanamamışlar aaaaaa diye bağırıp çıkışa doğru koşmuşlar. Tam çıkışa yaklaştıklarında ayakları kaymış ve düşmüşler. İşte şimdi bittik diyen bu iki kız. Elleriyle gözlerini kapamışlar.

Sonra bir anda ışıklar yanmış. Babaanneleriymiş meğer. Kızlar neler oluyor neden bağırıyorsunuz diye sormuş. Korkudan bir şey diyemeyen bu kızlar, babaanneleri ile birlikte yukarı çıkmışlar. Birer bardak su içtikten sonra durumu ve çok korktuklarını anlatmışlar.

Babaanneleri de onlara gülmüş. Kızlar ben sizin geleceğinizi tahmin ettiğim için sizlere daha önceden aldığım hediyeleri depodan çıkarmaya gitmiştim. Neredeyse gelirler diye düşündüğüm için aceleden de ışığı açamadım.

Tüh, siz de korkmuşsunuz. Kusura bakmayın demiş. Kızlar da babaannelerine sarılarak hediyelerini almışlar ve çok teşekkür edip ninelerinin elini öpmüşler. Sema ve Büşra çok geç olup hava kararmadan önce ninelerinin evlerinden evlerine doğru gitmişler.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla hikaye okumak isterseniz Korku Hikayeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Çocuklarımızın İlgisini Çekecek Diğer Sayfalarımız

TEKERLEMELER

ESPRİLER

BİLMECELER

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu