Benim Çikolatalı Kurabiyem Masalı

Bir zamanlar Ali adında bir çocuk varmış. Ali’nin kısa süre sonra doğum günü partisi yapılacakmış. Ali ailesi ve arkadaşları ile birlikte doğum gününü kutlayacağı için çok heyecanlıymış. Ali ve annesi her doğum gününde yaptıkları bir şeyi yapmaya bu doğum gününde de yapmaya karar vermişler. Ali ve annesi her doğum gününde çikolatalı kurabiyeler yaparlarmış.

Ali doğum günü sabahı erkenden uyanıp hızlıca mutfağa koşmuş. Annesi tüm hazırlıklarını yapmış, Ali’yi bekliyormuş. Babası ona sürpriz olarak tüm salonu balonlarla süslemiş.

Babası Ali’nin en sevdiği çikolatalı kurabiyeler için bütün malzemeleri bir gün önceden almış

Ali’nin içini mutluluk ve heyecan kaplamış. Ailesi onu doğum gününde hiçbir zaman unutmayıp muhakkak çikolatalı kurabiyelerini yaparlarmış. Bu onu özel hissettirmiş.

Ali ve annesi önlüklerini takıp işe koyulmuşlar.

Önce unu ölçüp bir kabın içine almışlar. Daha sonra diğer malzemeleri karıştırıp güzel bir hamur elde etmişler. Elleriyle şekil verirken Ali çok eğleniyormuş. Bu tıpkı okulda oyun hamuruyla oynadığı zamanları hatırlatmış.  Sonra Ali’nin en sevdiği bölüm olan kurabiyelerin üstünü süslemeye geçmişler. Kurabiyelerin üstüne çikolataları ve en sevdiği renkli ve şekilli süslemeleri koymuş.

Uzun bir uğraş sonunda nefis kurabiyeler yapmışlar. Kurabiyelerin enfes kokusu evin her köşesine dağılmış. Bu kokulardan evin kedisi Boncuk’ ta nasibini almış. Birkaç kurabiyeyi Ali kedisi için mama kabına koymuş. Boncuk kurabiyeleri afiyetle yemiş. Diğer kurabiyelerinin bir kısmını doğum gününde gelecek arkadaşları için ayırmış. Bir insanı komşuları ve birazını da okula götürmek için ayırmış.

Annesi kurabiyelere bakıp Ali’ye,

“Bunlar çok güzel oldular. Seninle gurur duyuyorum canım oğlum” demiş.

Ali,

  • Çok teşekkür ederim anneciğim. Seni çok seviyorum” diye annesine sarılmış.

Annesi de,

  • Ben de seni çok seviyorum. Benim tatlı oğlum” diye cevap vermiş.

Akşam olunca tüm arkadaşları ve komşuları doğum günü kutlamak için Alilerin evine gelmiş. Hediyeler verilmiş. Güzel bir pasta yaptıran anne ve babası Ali’ye dilek dileyip mumu üflemesini söylemişler. Ali dileğinde ailesiyle daha uzun yıllar hep böyle doğum günlerinde çikolatalı kurabiyeleri yapmayı dilemiş. Çünkü bu an Ali’nin kalbinde özel bir yer edinmiş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 3 yaş masalları ve hikayeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu