Beyaz Kedi Masalı

Beyaz, mutlu bir şekilde ailesiyle yaşamakta olan bir kediymiş. Sahipleri onu el üstünde tutuyor, onunla oyunlar oynuyor ve ona hediyeler alıyorlarmış. Beyaz’ın yine tatlı oyunculuklarının olduğu ve şımartıldığı bir gün kapı açılmış ve sahiplerinden birisi içeri girmiş. Beyaz koşarak oyun oynamak için yanına gitmiş fakat o da ne? Sahibi elinde bir kutu ile gelmiş. Beyaz heyecanla zıplamaya başlamış. Anlaşılan yine kendisine hediye almışlar diye düşünmüş.  Ancak beklemediği bir şey olmuş. Beyaz tam o anda bir ses duymuş. Bir kedi sesi… Ve ses kutunun içinden geliyormuş. Beyaz neler olduğunu anlayamıyormuş. Sahipleri neden bu kadar heyecanlanmış ve o kedi sesi de neymiş?

Kısa bir süre sonra sahipleri kutuyu açmışlar ve Beyaz içerisinde ne görsün içerde gerçekten de bir kedi var. Beyaz, kedinin burada ne işi olduğunu anlamaya çalışırken anne ve babasının onun artık yeni kardeşi olduğunu söylediklerini duymuş. Bunu duyan Beyaz ne yapacağını şaşırmış. Üstelik annesi ve babası sürekli onunla ilgileniyorlarmış. Beyaz artık ailesinin onu sevmediği için yeni bir kedi sahiplendiklerini düşünmeye başlamış ve hüzünle yatağına geçmiş.

Bir süre sonra annesi zorla o kediyle kendisini tanıştırmaya çalışmış. Beyaz ise huysuzlanarak yatağına geçmiş. Gece boyu uyuyamamış. Kendisini çok üzgün hissediyormuş. Düşüncelerin arasında kaybolurken patisinin üstünde bir pati görmüş. Bu o küçük yavru kediymiş. Beyaz öfkeli gözlerle ona bakmaya başlamış. Ve ailesini elinden aldığı gibi yatağını da alacağını düşünerek ona kızmış. Yavru kedi korkarak kendi yatağına geçmiş.

Gel zaman git zaman yavru kedi sürekli Beyaz ile oynamak istiyormuş ve sevimli hareketler yaparak Beyaz’ın kalbini kazanıyormuş. Daha fazla dayanamayan Beyaz minik yavru ile oyunlar oynamaya başlamış. Ve gün geçtikçe minik yavru ile ayrılmaz bir ikili olmuşlar. Birlikte çok güzel oyunlar oynuyorlarmış. Beyaz ona oyuncaklarını gösteriyor ve birlikte bu oyuncaklarla oynuyorlarmış. Annelerinin minik yavruya ve kendine aldığı hediyeleri paylaşarak kullanıyor ve birlikte çok mutlu oluyorlarmış. Başta her ne kadar bu minik yavrunun başına bela olacağını düşünse de artık çok iyi arkadaş olmuşlar ve sonsuza kadar en iyi arkadaş kalmışlar…

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu