Bir Noel Sürpriz Masalı

Cornelius, Harry, Ben Fritz ve küçük yeğeni Emily, ve Monty noelden tam iki gün önce dışarı çıktılar. Ve bir kardan adam yapmaya karar verdiler. Emily, yaşadığı yer dolayısı ile daha önce hayatında hiç kardan adam göremedi. Diye bahsetti Fritz. Ve ardından da “Bizim kış aylarımız hakkında hiç birşey bilmiyor.” diye de ekledi. Emily’nin daha önce hiç kış görmediğini herkes anlamıştı. “Noel Baba da kim?” diye sordu bana, havanın soğukluğundan dolayı tir tir titreyerek. “Noel Baba?” dedim. “Noel ayı geldiğinde ondan oyuncak ve hediye isteyen çocuklara istedikleri şeyleri getiriyor.” “Peki, ona mektup yazarsam gelebilir mi?” şeklinde soru sordu Emily. “Eminim ki gelmeyecek” dedi ona bakarak değişik bir sesle. Ve ekledi “Onu hiç görmedim ben” diye. Ardından da Harry onu destekleyerek “Noel Babayı bende görmedim” dedi başını sallayarak. “Noel Baba çocuklar içindir onlara gider.” dedi Fritz. “Hadi donmadan bir an önce eve gidelim” diye de ekledi.

Sonra ertesi sabahın erken saatlerinde Emily’nin kuzeni olan Fritz’i posta kutusuna doğru çekiştirirken gördüm. Ardından da bana gülümseyerek “Noel Baba için dün güzel bir mektup yazdım!” dedi bana zarfı göstererek. “İyi şanslar, ama umudunu fazla yükseltme yoksa üzülebilirsin.” dedim ona. Eğer ki gelmez ise üzülmeni istemeyiz.

“O gelecek ve hepiniz göreceksiniz” dedi Emily üzgün ve hafif sinirli bir şekilde. Sonra kendi kendime Emily’nin haline acıdım. Çünkü Noel gelecek ve Noel Baba gelmeyeceği için oldukça büyük bir hüsrana kapılacak. O yüzden Emily için üzüldüm. Ardından aklıma oldukça güzel bir fikir geldi. Hemencecik şehre hızlıca indim ve Emily’e hediye etmek için birkaç şey aldım. Noel sabahı olunca Emily’nin yüzündeki sevinci görebilmek için sabırsızlıkla o anı bekliyordum. Ertesi sabah çok erken kalktım. Çarşıdan aldığım Noel Baba kostümünü giydim. Aynaya baktım gayet güzel gözüküyordu ve bundan memnundum. Bu kıyafet ile beni annem bile tanımazdı şu anda. Sonra yeni botlarımı giydim ve birkaç Ho-Ho-Hoo alıştırması yaptım. Ardından Emily’e vermek için hediyelerimi aldım ve Fritz’in evine doğru yola koyuldum. Ön kapısına yaklaşırken kapıda bir sürü eşyayı fark ettim ve şaşırdım.

Fritz, büyük bir Noel kutlaması yapıyordur. Diye düşündüm içimden. Neden davet etmedi acaba diye düşündükten sonra kapıyı çaldım. Kapıyı Emily açtı. Yavaşça açarken, “Hepimiz de senin gelmeni bekliyorduk. Hadi durma içeri gir.” dedi. Beni mi bekliyordu? İyi de ben olduğumu nasıl anladı? Noel Baba’ya benzememiş miydim yoksa? derken ona beni götürdüğü oturma odasına kadar eşlik ettim. Kanepede oturarak kahve içen Fritz, Monty, Cornelius ve Harry içeride idi. Ve hepsi benim gibi düşünüp Noel Baba kostümü giymişlerdi. Ardından Monty, “Küçük Emily’nin üzülmesini istemedik, o yüzden böyle bir şey yaptık” dedi. Biliyorum, durumun farkındayım dedim. “Hepinize mutlu ve güzel Noeller!” dedim ve herkes hediyesini açmaya başladı.

Hediyeleri açtıktan sonra Emily, “Hadi dışarı çıkıp kardan adam yapalım ve kartopu oynayalım. Bundan sonra dışarıda üşümeyeceğim! ”dedi. Bundan sonra kapı aniden oldukça şiddetli bir şekilde çarptı. “Acaba bu gelen de kim?” diye herkes birbirine baktı. Herkes zaten buradaydı.

Herkes dikkat ile kapıya doğru gittik. Ancak kapıyı açtığımızda kişi çoktan gitmişti bile. Yukarılara doğru baktığımızda dağların arkasında kızakların sonu görünüyordu. Emily, “Noel Babaaa demek geldin” diye bağırdı. Ancak bunun üzerine sadece Ho ho ho seslerini duyabildik. “Bakın bana güzel bir hediye getirmiş” dedi Emily hediye paketini göstererek. “Biliyordum” diyerek Emily dans etti. O Noel en güzel günlerden birisiydi.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. çççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççççoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk beğendim çok harika ben okudum annem dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu