Boyu Uzayan Adam Masalı

Bundan yıllar yıllar öncesiymiş. Bir ülkede genetik kodları normal bir insanınkinden çok farklı çalışan bir adam yaşarmış. Bu adam, bu yönde sahip olduğu özelliklerle birçok kimsenin dikkatini üzerine çekmiş. Bu adamın bu özelliğini duymayan kalmamış ülkede. Bu adamı duyan herkes birbirine anlatmaya başlamış. Sağır sultan bile bu adamın kim olduğun öğrenmiş adeta. Bu adamın ünü, ülkenin dört bir yanını sarmış adeta.

Çocukluğunu normal bir şekilde yaşayan bu adam, herkes gibi okula gitmiş. Okuma yazma öğrenmiş. Oyuncaklarıyla onamış. Arkadaşları ve ailesiyle hoşça vakitler geçirmiş. Herhangi bir problemle karşı karşıya kalmamış. Ta ki ergenlik dönemine varıncaya kadar…

Ergenlik dönemine varıncaya kadar normal bir gelişim süreci yaşayan bu adam, ergenlik döneminden sonra ise anormal şeyler yaşamaya başlamış. Vücudu çok farklı tepkimeler veriyormuş. Hatta bu durumu uyanıkken kendisi dahi hissedebiliyor ve görebiliyormuş. Adam, adeta kendi gelişimini canlı canlı takip ediyormuş.

 Bu şekilde ortaya çıkan bu anormal durumun farkına varan aile bireyleri, doktor doktor gezmeye başlamışlar. O doktor senin, bu doktor benim… Bu da yetmemiş, alternatif tıp yöntemlerine varana kadar denemedik bir şey bırakmamışlar. Bu yönde ne yaptılarsa bu duruma bir çare bulamamışlar.

Aradan uzunca bir zaman geçmiş. Adam, liseyi bitirmiş, üniversite sınavlarına girmiş. Üniversiteyi kazanmış ama üniversiteye gitme konusunda tereddütler yaşamış. Çünkü adamın boyu sürekli uzuyormuş. Adam kapıdan girmeyecek derecede bir uzunluğa ulaşmış. Gittiği her yerde boyu, tavanı geçecek seviyeye gelmiş. Adeta bir dev adam hüviyetine bürünmüş. Kendisini görenlerin çoğu şaşkın şaşkın bakakalırken, bazıları da korkarak bir kenara çekilmiş.

Adam zor bir sürecin eşiğine gelmiş. Bu şekilde yaşamak beraberinde büyük zorluklar getirmiş. Adam kendi evine giremez, yatağında yatamaz olmuş. Boyu ile orantılı büyüyen midesini doyuramaz olmuş. Kocaman elleri, kocaman ayakları, kocaman kafası ve kocaman bir vücudu olmuş. Etrafında çokça kişi olmuş ama pek bir arkadaşı kalmamış. Derin bir yalnızlığın içine düşmüş. Adamın sahip olduğu yalnızlık da, tıpkı kendisi gibi oldukça büyük bir yalnızlıkmış.

Adamın boyu her gün uzamaya devam ediyormuş. Adam artık şehre giremez olmuş. Mesken tuttuğu yerler, kendisini barındırabilecek ölçek boş ve geniş arazilermiş. Bu denli sıkıntılı bir durumun içine giren adam: “Yapacak bir şey yok!” demiş kendi kendine. Bu duruma alışmaya gayret göstermiş.

Adamın bu durumundan haberdar olan birçok hekim, bu durumu araştırma konusu haline getirmiş. Sürekli bu yönde çalışmalar olmuş. Bu durum, yurtdışında haberlere konu olmuş. Boyu uzayan adamın namı ülke sınırlarını dahi aşmış. Bu gibi durumları umursamayan adam bulunduğu arazide gökyüzünü seyrederek düşünceler içinde derin bir uykuya dalmış. Tam uykuya dalacağı sırada kalbinden diline bir dua dökülmüş. Duası kabul olacak ki, sabah gözlerini açtığın kendisini normal bir insan olarak bulmuş.  

Daha Fazla Masal İçin Uzun Masallar Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu