Büyücü ve Prenses Masalı

Bir zamanlar uzak bir diyarda bir krallık bulunmaktaymış. Bu krallıkta herkes huzur ve mutlulukla yaşarmış. Kral ve kraliçe halkını mutluluğu ve refahı için çok çalışırmış. Bir de kral ve kraliçenin bir dünyalar güzeli kızları varmış. Ancak kızlarını asıl güzel yapan şey sevgisi ve merhametiymiş. Öyle ki herkes prensesin güzel kalbinden bahsedermiş.

Ancak bir gün krallığa bir büyücü gelmiş. Ve büyücü krallığın en değerli hazinesini çalmış ardından da dünyalar güzeli prensesi bir kuşa çevirmiş. Bu büyünün bozulması için ise prensesin gerçek aşkı bulması gerekiyormuş. Kral ve kraliçe ne yapacaklarını bilememiş ve pek çok insana danışmışlar. Kızlarının hali içlerini acıtıyormuş. Prenses bir gün artık daha fazla krallıkta yaşayamayacağını fark ederek gökyüzünde süzülerek bir ormana yerleşmiş.

Kral da hala her yerde askerlerine büyücüyü aratmaktaymış. Ancak bir türlü kötü kalpli büyücüyü bulamıyorlarmış. Derken prenses yine ormanda süzülürken bir prensin geldiğini görmüş. Prensin yakışıklılığı prensesi başka diyarlara götürmüş. O sırada prens de bu güzel kuşu görmüş gözlerinden çok etkilenmiş ve yanına gelmesi için saatlerce prensese dil dökmüş. Prenses sonunda süzülerek prensin koluna konmuş. Prens onu alarak sarayına götürmüş. Ve her gün ona sevgiyle yaklaşmış, her şeyi ile ilgilenmiş. Zamanla prens prensese aşık olmuş ve karşısına geçip aşkını dile getirmiş. Tam o anda prenses büyük bir ışık ile eski haline geri dönmüş. Prens şaşkın bir şekilde prensese bakıyormuş. Prenses prensi karşısına alıp olan biten her şeyi ona anlatmış.

O sırada kral da büyücünün yakalanmasını sağlamış ve çaldığı krallığın en değerli hazinesini elinden alarak onu zindana atmışlar. Muhafızlar kralın odasına gelerek kızlarının geldiğini söylemiş. Kral ve kraliçe büyük bir heyecanla kızlarının yanına inmişler. Kızları prense olanları anlattıktan sonra ailesinin yanına götürmesini istemiş ve sonunda sarayındaymış. Sonunda herkes mutlu ve huzurlu haline bürünmüş. Kral kırk gün kırk gecelik bir eğlence düzenleyerek tüm halkı davet etmiş. Herkes çok mutluymuş. Eğlence bittikten sonra da prens ve prenses için düğün töreni düzenlenmiş. Ve çiftin dünya evine girişini kutlamışlar. Böylelikle herkes sonsuza kadar mutlu yaşamış…

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu