Büyülü Çiçek Masalı

Bir varmış, bir yokmuş. Ufak bir köyde güzellik dolu bir bahçe varmış. Bahçeyi gören herkes onun güzelliği karşısında büyülenir kalırmış adeta. Bu bahçede çeşit çeşit çiçekler açarmış. Beyaz güller, pembe sümbüller, mor menekşeler ve daha pek çok güzellikler. Bahçenin sahibi ise yaşlı bir çiçekçiymiş.

Çiçekçi amca, bahçesindeki çiçeklerle gurur duyarmış. Her sabah erkenden kalkar, çiçeklerini güneşe götürüp sulayıp, özenle bakımını yaparmış. Bir gün, bahçede bir gül bitmiş ama bu gül, diğer çiçekler gibi değilmiş. Bir peri tarafından büyülüymüş ve sadece saf kalpli insanlar onu görebilirmiş.

Köyün dışından yakışıklı ve alımlı bir genç gelmiş. Adı Aliymiş. Ali, çiçekçi amcanın bahçesine hayranlıkla bakarken, birden gözü güzelim büyülü gülde kalmış. Gül, Ali’ye doğru bir sıcaklık yaymış ve onun kalbini yakalamış. Ali, gülü görür görmez aşık olmuş ve onu alıp götürmek istemiş.

Ancak büyülü gül, saf kalpli insanların eline dokunmadan büyüsünü korurmuş. Ali, her gece bahçeye gelir, gülü izlermiş. Fakat çiçekçi amca, gülün özel olduğunu fark etmiş ve onu korumak istemiş. Gülü çalan kişiye büyüsünün zarar verebileceğini düşünmüş.

Bir gece, Ali çiçekçi amcanın uykusunun geldiğini fark etmiş. Fırsatı kollayarak gülü alıp kaçmış. Ancak Ali’nin kalbi, gülü çaldığı için ona acı çektiriyormuş. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ali, gülü elinden bırakmış ve ağlamaya başlamış.

Tam o sırada bahçenin ortasında parlayan bir ışık belirmiş. Peri, Ali’nin kalbindeki saf sevgiyi görmüş ve büyülü gülü geri getirmeye karar vermiş. Peri, Ali’ye yaklaşmış ve “Gülü çalmak sana acı verdi, çünkü kalbin saf ve sevgi dolu. Büyülü gül, saf kalbe ait. Onu geri getirdiğin için sana bir dilek hakkı veriyorum,” demiş.

Ali, çok sevinmiş ve dileğini düşünmeye başlamış. Ama sonra anlamış ki, gerçek sevgi, çalıp sahip olmak değil, paylaşmakmış. O yüzden, dileğini “Çiçekçi amcama bahçesine daha güzel çiçekler dikmek için yardım edebilme dileği,” şeklinde dilemiş.

Peri, Ali’nin sevgi dolu kalbine çok etkilenmiş ve dileğini kabul etmiş. Ertesi sabah Ali, çiçekçi amcanın yanına gitmiş ve ona bahçeye yeni çiçekler dikmek için yardım teklif etmiş. Çiçekçi amca çok sevinmiş ve Ali’yi kabul etmiş.

O günden sonra, Ali ve çiçekçi amca birlikte çalışarak bahçeyi daha da güzelleştirmişler. Bahçede renk cümbüşü başlamış. Bahçenin güzellikleri, tüm köy halkının ilgisini çekmiş ve herkes bu büyülü bahçeye hayran kalmış.

Ali, gerçek sevginin paylaşmak olduğunu öğrenmiş ve saf kalpli insanların büyülü güzelliklere sahip olabileceğini görmüş. O günden sonra, Ali ve çiçekçi amca çok iyi arkadaş olmuşlar ve birlikte bahçelerine özen göstermeye devam etmişler. Büyülü gül de mutlu olmuş, çünkü artık gerçek sevgiyle korunuyormuş ve bahçenin herkesin kalbinde bir yer edinmişmiş.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu