Büyülü Keman ile Mutlu Kasaba Masalı

Bir zamanlar kasabanın birinde büyülü melodileriyle tanınan bir kemancı yaşarmış. Öyle güzel şarkılar, melodiler çalarmış ki, kuşlar bile cıvıltılarını kesip onu dinlermiş. Eşsiz müziği yeri göğü inletirmiş.

 İşin sırrı kemanındaymış. Çünkü bu bir zamanlar büyük babasından kalan sihirli bir kemanmış. Büyük babası her zaman insanları mutlu edebilmek için hep bu kemanını kullanırmış. Onun amacı da büyük babasının izinden yürümekmiş.

Bir gün müzik ve keman dinlemeyi çok seven kasabanın en zengin adamı, büyük bir şölen düzenleyerek kemancıyı oraya performansını sergilemesi için davet etmiş. Kemancı, kemanını yanına alıp hiç düşünmeden kabul etmiş. Çünkü insanları şarkılarıyla büyülemeyi çok seviyormuş.

 Kemanı çalmaya başladığında neşeli neşeli melodileriyle kasabanın en yaşlılarını bile dans ettirmeyi başarmış. Genellikle sert görünen kasabanın zengini bile havalara uçarcasına dans etmiş. Kemanın büyülü melodisi çok geçmeden tüm salonu kaplamış. Bütün salonda müziğin etkisiyle dans etmeyen bir kişi bile kalmamış. İnsanlar endişelerini, üzüntülerini unutmuş. İnsanların kahkaha sesleri her yerden duyulmuş.

Bir süre sonra kemancı melodisini bu sefer daha zarif ve görkemli bir ritimle değiştirmiş.

Bununla birlikte insanlar, çiftler halinde yavaş ve ritimle uyumlu bir şekilde kuğular gibi dans etmiş.

Kemancı bu müziğine son verirken kemanının yayını bir kez daha canlandırmış.

Bu sefer eskisinden daha canlı, neşeli ve ritim dolu bir melodi çalmış. Kasaba halkı, şaşkınlıkla yeni bir dans mı, yoksa şarkımı anlamaya çalışmışlar.

Kemancı bir anda melodiye güzel sesiyle katılıp şarkı söylemeye başlamış. Kemancıyı dinleyen herkes bir anda büyülü bir şekilde şarkıyı ezberlemiş. Hepsi coşkuyla şarkıya katılıp ritim tutmuş. O gece herkes çok eğlenmiş. Yıldızların ve ayın ışığı altında inanılmaz güzel bir gece yaşanmış.

Böylece kasabanın kemancısı sıradan bir daveti, büyülü kemanıyla neşeli ve olağanüstü bir geceye dönüştürmüş. Onun melodileri insanları birleştirip, kalplerine neşe vermiş ve böylece sonsuza kadar hatırlayacakları anıları olmuş.

O günden sonra bu kasabada kimse mutsuz olmamış. Çünkü kemancı melodileriyle mutluluk saçmaya, insanlara üzüntülerini unutturmaya devam etmiş.

Daha Fazla Uyku Masalları İçin 1 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu