Canavarın Dostluk Masalı

Bir zamanlar bir mağarada yaşayan bir canavar varmış. Canavar kendini çok yalnız hissetmeye ve yaşadığı yalnız hayattan çok sıkılmaya başlamış. Ve kendine arkadaş edinmek için mağarasından çıkmaya karar vermiş. Güzelce dinlendikten sonra sabah uyanıp yola çıkmış. İlerlemiş ilerlemiş ve ilerde sonunda arkadaş edinebileceği bir köy görmüş. Hızlı ve mutlu adımlarla köye doğru ilerlemeye başlamış. Kısa bir süre sonra köyün içine girmiş. Ancak onu gören insanlar korkuyla kaçışmaya başlamış. İçlerinden güçlü olanlar ise canavara saldırmaya başlamış.

Canavar çok korkmuş ve koşarak hüzün içinde oradan uzaklaşmış. Derken ilerde bir yerleşke daha görmüş. Umudu tekrar kabarmış ve burada arkadaş bulabileceğine inanarak hızlı adımlarla oraya doğru ilerlemiş. Hava artık kararmış. Ve gittiği yerde kimsecikler görünmüyormuş. Canavar da artık çok yorgun ve aç hissediyormuş. Dinlenip yarın köydekilerle arkadaş olmayı düşünmüş. Belki yarın edineceği arkadaşları ona yemek bulma konusunda da yardım eder düşüncesiyle köyün meydanındaki çimenlikte uyuyakalmış.

Canının acısıyla uyanan canavar ne olduğunu anlamaya çalışarak ayağa fırlamış. Diğer köyde olduğu gibi burada da ne yazık ki pek hoş karşılanmamış. İnsanların ondan neden korktuğunu anlayamıyor ve üzülüyormuş. Oysaki mağaradan çıkarken amacı sadece güzel vakit geçirebileceği arkadaşlar edinmekmiş. Düşüncelerini dağıtan şey ise bacağından akmakta olan kanmış.

Canı o kadar çok yanmış ki insanları fevri hareketleri ile korkutarak kuytu bir köşeye kaçarak saklanmış. Mağaradan çıktığı için çoktan pişman olmaya başlamış. Kanlar içinde orada uzanmaktan başka çaresi olmadığını fark etmiş. Üstelik artık çok açmış ve gözünün önü kararmaya başlamış. Derken birinin olduğu yere doğru geldiğini fark etmiş ve korkuyla inlemeye başlamış. Yanına iyice yaklaşmış olan kişiye baktığında bunun bir çocuk olduğunu görmüş.

Anlamsız gözlerle çocuğa bakarken çocuk önüne biraz yemek ve su koymuş. Çocuktan zarar gelmeyeceğini anlayan canavar afiyetle yemeğini yemiş biraz da olsa kendine gelmiş. Ancak canı hala çok yanıyormuş. Çocuk o sırada yanına yaklaşmış. Canavar irkilse de sakince çocuğun yapacağı şeyi merak ediyormuş.  Çocuk elindeki sargı bezi ve kremlerle canavarın yarasını sarmış. Canavar o anda aradığı arkadaşı bulduğunu anlamış. Her gün çocukla birlikte oyunlar oynamaya ve bolca vakit geçirmeye başlamışlar. Canavar artık sıkıcı yalnızlığından kurtularak çocukla mutlu bir hayat sürmüş…

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu