Cesur Ali ve Tek Boynuzlu At Masalı

Bir zamanlar, sık ormanlarla çevrili küçük bir köy varmış. Köylüler barış ve uyum içinde yaşıyorlarmış ama ormanda dolaşan vahşi hayvanlardan sürekli korkuyorlarmış. O yüzden ormana gidemiyor ve evlerini ısıtmak için odun,karınlarını doyurmak için bitki toplayamıyorlarmış.Bir gün Ali adında genç bir çocuk korku içinde yaşamaktan bıktığına karar vermiş. Köyün içinde sürekli tarla işlerinden çok bunalmışArkadaşları ile farklı yerler gezmek başka köyleri görmek istiyormuş ama diğer köylere giden yollar yine ormanın içerisinden geçiyormuş.

Çok zaman şenlikleri bile bu yüzden kaçırırlarmış köydeki çocuklar. Ormana girmeye ve köyünü tehlikeli yaratıklardan korumanın bir yolunu bulmaya ve ormanı keşfetme isteğine karşı koyamamış. Ali, arkadaşlarının da bu durumdan çok sıkıldığını görmüş ve bir sabah erkenden yola çıkmış. Elinde sadece cesareti ve küçük bir bıçağı varmış Ali’nin. Yoğun ormanda hayaller kurarak  saatlerce yürümüş ,yol boyunca birçok zorluk ve engelle karşılaşmış.Hiç görmediği hayvanları ve bitkileri görmüş yeni yeni keşfettiği ormana hayranlık duymaya başlamış. Birden çok yol ve tepe kocaman kocaman ağaçlar varmış ormanda. Ne kadar ürkütücü ve karanlık olsada cıvıl cıvıl kuş sesi ve rengarenk çiçekler onu rahatlatmış daha da motive olmuş genç çocuk..Sonunda bir açıklığa rastlamış ve çayırda otlayan güzel bir tek boynuzlu at görmüş. O kadar görkemli ve güzelmiş ki Ali gördüğü manzarada adeta büyülenmiş. Bunun sadece masallarda olacağına inanıyormuş ama gözlerinin gördüklerine de inanmak zorundaymış.

 Ali tek boynuzlu ata temkinli temkinli yaklaşmış aynı zamanda korkuyormuş ama tek boynuzlu atın kaçmaması onu şaşırtmış. Bunun yerine, ona yaklaştı ve burnunu onun eline dayayıp Ali’den sevgi beklemiş. Ali hala olayın şokuyla tek boynuzlu atın zararsız olduğunu anlamış ve o da tek boynuzlu ata istediği sevgiyi ve güveni vermiş.Boynuzlu at Ali’ye çok ısınmış ve sürekli onunla oyunlar oynamak istemiş. Ali ve tek boynuzlu at hızla arkadaş olmuşlar ve tek boynuzlu at, Ali ile ormanın sırlarını paylaşmış. Ali bu bilgiyle köyünü koruyabilmiş ve onları zarar görmekten korumuş.Köye bir kahraman olarak dönmüş  ve köylüler onun cesaretini ve tek boynuzlu atla kurduğu dostluğu kutlamışlar. O günden sonra Ali, köyün ve ormanın koruyucusu olarak tanınmış ve köylüler artık vahşi hayvanlardan korkmadan evlerine odun ve yiyecek götürebilmiş.Hepsi de Ali’nin cesaretine ve tek boynuzlu atın büyüsüne sonsuza dek minnettar olarak, barış ve mutluluk içinde yaşamışlar.

Daha fazla masal okumak isterseniz Bebek Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu