Cesur Sincap Kardeşler Masalı

Bir zamanlar ormanın derinliklerinde bir ağaç kabuğunun içinde bir sincap ailesi yaşarmış. Bu ailede anne sincap, baba sincap ve iki küçük çocukları varmış. Bu küçük sincaplardan en büyüğünün adı Bisküvi, en küçüğünün adı ise Karamel’miş.

Her ikisi de ormandaki hayvanlar tarafından çok sevilirmiş. Anne ve babalarına yardımcı olurlar, onları hiç üzmezlermiş. İnanılmaz fikirler üretirler, anne ve babalarını her zaman gururlandırırlarmış. Çok enerji dolu olduklarında kovalamaca oynamayı Saklambaç oynamayı ormanda farklı şeyler keşfetmeyi çok seven cesur çocuklarmış.

Bir gün sabah erkenden tüm işlerini bitiren iki kardeş dışarıda oynamak istemişler. Arkadaşları olan porsukların yanına gidip saklambaç veya kovalamaca oynamayı düşünmüşler. Ormanın içinden geçip arkadaşlarını aramışlar ancak hiçbir yerde bulamamışlar. Ormanın derinliklerine doğru ilerlerken bir anda bağırma sesleri duymuşlar. Birisi

  • “Yardım edin lütfen. Kimse yok mu?” diye bağırıyormuş.

Karamel ve Bisküvi sesin ya geldiği yöne gittiklerinde bağıran kişilerin arkadaşları porsuklar olduğunu görmüşler. Porsuklar kaçak avcıların hayvanları yakalamak için kazdıkları çukura düşmüşler. Sincaplar hiç düşünmeden arkadaşlarını kurtarmak isteseler de çukur oldukça derinmiş. Sonra bir anda bisküvinin aklına muhteşem bir fikir gelmiş.

Kardeşi karamele çok iş düşüyormuş. Bisküvi önce uzun bir dal bulmuş. Dalın ucuna otlardan ip yapıp kardeşi Karameli belinden sıkıca bağlamış. Dalın diğer ucundan tutan bisküvi porsukların olduğu yere kardeşini indirmiş. Aşağıda Karamel arkadaşı porsuklara elini uzatmış. Bisküvi tüm gücünü kullanarak onları bir bir yukarıya çekmiş. Sonunda porsuk arkadaşlarını kurtaran sincap kardeşler, bir daha kimse düşmesin diye o çukuru toprakla kapatmış.

Porsuk arkadaşları cesurca ha hayatlarını kurtaran Bisküvi ve Karamel’e çok teşekkür etmişler.

Akşam olunca sincap kardeşler olup biteni anne ve babalarına anlatmış. Çocuklarının yaşadıklarını duyan anne ve babaları kulaklarına inanamamış.

Anne ve babası,

  • Evet bu yaptığınız şey çok cesurca bir davranıştı. Sizi tebrik ediyorum çocuklar ancak bir dahaki sefere büyüklerinizden yardım almayı unutmayın. Çünkü çok daha tehlikeli bir durum olabilirdi” demişler.

Anne ve babalarının öğütlerini dinleyen iki kardeş kendileriyle gurur duymuşlar. Öyle yorulmuşlar ki yemeklerini yer yemez derin bir uykuya dalmışlar.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu