Çöl Aslanı Masalı

Burası bir zamanlar bütün hayvanların bir arada sükûnet içinde yaşadığı ve etrafın cıvıl cıvıl olduğu bir ormanmış. Zamanla her şey kuruyarak bir çöle dönüşmüş. Şimdilerde bu çöle hayat verecek ve onu haline getirecek bir dönüşümün olması için dualar ediliyormuş. Hayvanlar sıcaktan, susuzluktan ve kuraklıktan kırılıp duruyormuş.

Bu duruma tahammül edemeyen aslan harekete geçmek için ayaklanmış ve bütün hayvanları bir araya toplamış. Elbirliğiyle bir şeyler yapmalarının zorunluluğundan bahsetmiş. Aksi takdirde hepsi için bu çölün mezar olacağını vurgulamış. Bütün hayvanlar aslanı doğrulamış ve vakit kaybetmeden harekete geçilmiş.

Bütün hayvanların özelliklerine uygun iş bölümü yapılmış. Filler, hortumlarında su taşımaya başlamış. Kuşlar çalı çırpı toplamış. Diğer bütün hayvanlar buna benzer işlerle yaşadıkları bu çölü eski haline dönüştürmek için büyük bir çaba sarf etmişler.

Aradan uzun bir zaman geçmiş. Bir zamanlar ağaçlar, bitkiler ve hayvanlarla dolu bir orman olan bu çöl, yavaş yavaş aslına dönmeye başlamış. Ağaçlar büyümeye, otlar yeşermeye ve etraftaki hava bile değişmeye yüz tutmuş.

Ormanların kralı olan aslan, bu çölü eski ihtişamına kavuşturmak için diğer hayvanlarla birlikte çabalamaya devam etmiş. Ot bitmeyen bu yerde toprak yeniden hayat bulmuş. Eskisinden daha iyi bir hale bürünen bu çorak yer, tüm hayvanların da onayının alınması ile ormanların kralı aslana, “Çöl Aslanı” unvanını kazandırmış.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Kısa Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu