Çöp Kamyonu Yoyo Masalı

Yoyo adında sevimli bir çöp kamyonu varmış. Yoyo her gün çöpleri toplar şehir çöplüğüne götürürmüş. Yoyo sayesinde her yer tertemiz olurmuş.

 Yoyo bir gün yine çöpleri toplamış ve şehir çöplüğüne götürmüş. Çöpleri boşaltırken ağlayan bir köpek sesi duymuş. Bir de bakmış ki çöpe atılan cam kırıklarından biri köpeğin patisini yaralamış. Hemen köpeği alıp Veteriner Lisa’ya götürmüş.

 Lisa köpeğin yarasına hemen müdahale etmiş. Yoyo “ İyileşecek mi ?”diye sormuş. “Merak etme Yoyo. En yakın zamanda iyileşecek. Patisini biraz dinlendirmesi gerek sadece” demiş. Yoyo gece boyunca yaralı köpeği düşünmüş. İyileşeceğini duymak onu biraz rahatlatmış. Düşünürken uyuyakalmış.

 Sabah olunca Yoyo çöpleri toplamaya çıkmış. Çöpleri topladığı sırada bir ses duymuş. “ Ahh kediler yine yiyecek paylaşamıyorlar “ demiş. Bakmış ki sesler gitgide artıyor durmuyor. Merakından seslerin geldiği tarafa bakmış. Yoyo’ nun sesini duyan sokak kedileri kaçmış. Bir kedi orada usulca ağlıyormuş. Ama bu kedi sokak kedisine hiç benzemiyormuş.

 “ İyi misin? Sana yardımcı olmak isterim “ demiş Yoyo. Yol boyunca susmuş kedi. “ Senin burada ne işin var? Buraya ait olmadığın her halinden belli “ demiş. Kedicik anlatmaya başlamış. “Beni doğum gününde çocuklarına hediye olarak aldılar. Ben yuvamı çok sevmiştim. Ama zamanla çocuk benden sıkıldı. Bana artık bakamayacaklarını söyleyip beni dışarıya koydular” diye anlattı ağlayarak.

 Yoyo çok üzüldü sonra kendini toparlayarak. “ Üzülme lütfen önce seni iyileştirelim. Sonra seni gerçekten hak edecek birilerini buluruz” dedi. Veteriner Lisa’nın yanına geldiler. Lisa kediciği muayene etti. Bakımlarını yaptı ve “Korkulacak bir şey yok. Biraz dinlenmek iyi gelecektir” dedi.

 Kedicik bir süre Lisa’da dinlenecekti. Sonrası için Yoyo düşünmeye başladı. Kediciğe çok üzüldü ona şefkatli yuva bulmalıydı. Görevinin başına çöpleri toplamaya gitti. Bütün çöpleri topladı. Tam evine giderken yaşlı bir teyzenin marketten çıkarken cüzdanını düşürdüğünü gördü. Cüzdanı alıp teyzenin peşinden gitti.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Küçük Kurbağanın Can Sıkıntısı Masalı

“Pardon bakar mısınız? Cüzdanınızı düşürdünüz “ dedi. Bu Holly teyzeydi. Holly teyze kasabada çok sevilen tonton biriydi. Holly teyze “ Çok teşekkür ederim Yoyo. Sen olmasan çok geç farkedebilirdim. Sana teşekkür etmek isterim. Evim hemen şu köşede “ Taze kurabiye ve süte ne dersin?” demiş.

 Yoyo karnının guruldadığını farketti. Bu teklifi kaçıramazdı. Bahçede ki kiraz ağacının altında oturdular . Holly teyze kurabiye ve süt ikram etti. Çok lezzizdi. Konuşurken Yoyo’nun aklına zavallı kedicik geldi. Bir an duraksadı. Holly teyze “Neyin var Yoyo. Benimle paylaşmak ister misin ?” dedi. Yoyo olup biteni anlattı.

 Holly teyze “ Eğer kedicikte isterse burada benimle yaşayabilir. Artık yaşlandım çok fazla dışarı çıkamıyorum. Kedicik bana çok iyi bir arkadaş olabilir” dedi.

 Yoyo çok sevindi. Holly teyze çok iyi kalpli biriydi. Kedicik için bundan daha güzel bir yuva olamazdı. Hemen gidip kediciğe baktı. Kedicik iyileşmişti. Onu alıp vakit kaybetmeden Holly teyzeye geldiler. Birbirlerini çok sevdiler. Kedicik ve Holly teyze evlerinde çok mutlu yaşadılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu