Davetsiz Misafir Masalı

Bir zamanlar çok büyük bir ormanda büyük bir yangın çıkmış. Orada yaşayan bütün hayvanlar sıcak alevlerden uzaklaşmak için kaçmışlar.

Sincaplar rakunlar, tavşanlar, tilkiler, yılanlar, kaplumbağalar, ceylanlar ve daha birçok hayvan yeni yuva bulmak zorunda kalmışlar bazıları başka ormanlara gitmiş azıları parklara bazıları da İnsanların olduğu evlerin bahçelerine yuva yapmak zorunda kalmışlar.

Bu yanan ormanın çok uzağında üç küçük kardeşin yaşadığı bir köy evi varmış. Hafta sonu bahçelerinde piknik yapmak için dışarıya çıkmışlar.

Anneleri Ardıç çalılarının yanındaki çimenlerin üstünde piknik yapmalarını söylemiş. Çocuklar Çimenlerin üzerine piknik örtüsünü sermişler. Anneleri onlar için havuç çubukları,  kereviz dolması ve lezzetli sandviçler hazırlamış.

Anneleri içmeleri için limonata hazırladığını söylemiş. Çocuklar limonata ve bardakları almak için eve gitmişler. Döndüklerinde bir şeylerin ters gittiğini fark etmişler. Havuç çubukları yerinde yokmuş. Annelerinin yanına gidip olanları anlatmışlar.

Anneleriyle birlikte piknik yaptıkları yere dönen çocuklar bu sefer de kereviz dolmalarının kaybolduğunu görmüşler.

Anneleri:

  • Belki de arkadaşlarınızdan birisi size şaka yapıyordur. Hadi onu bulup soralım demiş.

Ağaçların ve çalıların arkasına bakmışlar ancak ne kimseyi ne de yiyecekleri bulamamışlar.

Anneleri:

  • Daha fazla aramayalım en azından içecek ve sandviçleriniz burada onları yiyebilirsiniz demiş.

Çocuklar sandviçlerini yerken çalıların arasında bir hareket görmüşler. Hepsi sessiz oldular Tam o sırada kahverengi tüyleriyle bir tavşan görünmüş.

Hemen annelerine gidip bir tavşan gördüklerini söylemişler.

 Anneleri:

  • Sanırım havuç çubukları ve kereviz dolmasını kimin yediğini bulduk çocuklar. Sanırım civar ormandaki yangından kaçan hayvanlardan birisi olmalı demiş. Belki bu tavşanı besleyebiliriz O da burada uzun süre kalabilir demiş.

Bundan sonra çocuklar tavşanın beslenmesi için bahçeye havuç, yeşil sebzeler ve meyveler koymuşlar. Çocuklar tavşanın üşüyüp üşümediğini iyi beslenip beslenmediğini düşünüp durmuşlar. Böylece bir kış geçip, ilkbahar gelmiş.

Bir gün yine tavşanı beslenmek için bahçeye çıkan çocuklar tavşanı ve yanında dört küçük yavrusunu görmüşler. Besledikleri tavşan artık anne olmuştu.

O günden sonra çocuklar tavşan ailesini beslemeye devam etmiş.  Ardıç çalılarının altı da tavşanların yeni yuvası olmuş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 3 yaş masalları ve hikayeleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu