Dede ile Torunun Çok Güzel Geçen 24 Saati

Bir varmış, bir yokmuş. Güzel bir köyde yaşayan Ali adında bir torun ve Hüseyin adında bir dede varmış. Ali, dedesini çok sever ve her fırsatta onunla vakit geçirmekten büyük mutluluk duyardı.

Bir gün Ali, dedesini ziyaret etmeye karar verdi. Köyden geçerken baharın müjdecisi olan çiçeklerin kokusunu içine çekti ve heyecanla dedesinin evine doğru yol aldı. Dede Hüseyin, torununu beklerken bahçede çiçekleri suluyordu.

Ali, dedesini görünce sevincinden havalara uçtu. İkisi sarılıp öpüştükten sonra birlikte keyifli bir gün geçirmeye karar verdiler. İlk olarak dede, Ali’ye sebze bahçesinde yardım etmeyi teklif etti. Birlikte tohumları ekti, sulama yaptı ve bitkilerin büyümesini heyecanla beklemeye başladılar.

Daha sonra dede, Ali’ye balık tutmayı öğretmek istediğini söyledi. İkisi birlikte göl kenarına gittiler. Dede, Ali’ye nasıl doğru bir şekilde olta atacağını ve balıkları nasıl yakalayacağını öğretti. İkisi keyifle balık tutarken sohbet etmeyi de ihmal etmediler.

Öğleden sonra dede, Ali’ye at binmeyi öğretmek istedi. İkisi birlikte ahıra gittiler ve dede, Ali’ye nasıl ata binileceğini adım adım gösterdi. Ali, ilk kez ata bindiğinde biraz tedirgin olmasına rağmen dedesinin desteğiyle kendini güvende hissetti. İkisi birlikte ahırda dolaştı ve atları besledi.

Akşam yaklaşırken dede, Ali’ye güzel bir piknik yapma fikrini önerdi. İkisi birlikte sepetlerini hazırladılar ve güzel bir çay bahçesine gittiler. Ormanda güzel bir yer buldular, minderlerini serip piknik örtüsünü açtılar. Etrafta kuş sesleri eşliğinde keyifli bir öğle yemeği yediler ve birlikte şarkılar söylediler.

Akşamüstü eve döndüklerinde Ali’nin yüzünde bir mutluluk ve huzur vardı. Dede Hüseyin de torununun neşesini gördüğünde içi sevinçle doldu. Bu güzel geçen 24 saat, ikisinin arasındaki bağı daha da güçlendirmişti.

Ali, dedesine sarılıp teşekkür etti ve “Dede, seninle geçirdiğim bu güzel zamanı asla unutmayacağım. Sen benim en sevdiğim dedemsin!” dedi. Dede Hüseyin, torununun sözlerine gülümseyerek karşılık verdi ve “Ben de seni çok seviyorum, Ali. Seninle vakit geçirmek benim için en büyük mutluluk” dedi.

İkisi birlikte güzel bir akşam yemeği yedikten sonra Ali, dedesinin evinden ayrıldı. Dede Hüseyin, torununun ayrılmasından hüzün duydu, ancak kalpleri birbirine bağlı olduğu için hiçbir zaman ayrı kalmayacaklarını biliyordu.

Bu masal, dede ile torunun arasındaki sevgi ve bağın ne kadar değerli olduğunu anlatırken, birlikte geçirilen güzel zamanların neşesini ve mutluluğunu yansıtır. Her anın kıymetini bilmeli ve sevdiklerimizle geçirdiğimiz zamanları önemsemeliyiz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu