Deniz Kızı Tina ve Alen’in Aşkı

Denizlerin derinliklerinde yaşayan güzel mi güzel deniz kızı Tina bir gün tek başına gezerken su yüzeyinde bir ışık fark etmiş. Çok ilgisini çekmiş ve suyun yüzeyine çıkarak bakmak istemiş. Fakat son derece tehlikeliymiş. Deniz kızlarının suyun yüzeyine çıkması yasakmış. Fakat bu ışık Tina’nın içinde öyle bir merak uyandırmış ki çıkıp bakmak istemiş. Her ne kadar yasak olsa da merakına yenik düşmüş.

Suyun yüzeyine yaklaştığında parlaklık artmış. Sadece gözlerini çıkartıp bakmak isteyen deniz kızı Tina, büyük bir bağırtı duymuş. Bir de ne görsün, fark edilmiş. İnsanlar onu görünce çok şaşırmış. Deniz kızlarını hep hikayelerde oluyor sanmışlar. Fakat gerçeğini görünce şaşkına dönmüşler.

Onu gören yakışıklı delikanlı Alen, deniz kızına ilk görüşte aşık olmuş. Fakat bu aşk hiçbir zaman kavuşamayacakları bir sevdaya dönüşmüş. İkisi de birbirlerine karşı aşk duyguları beslemiş. Durum böyleyken deniz kızı her gün aynı yerden yüzeye çıkıyormuş. Yakışıklı delikanlı da onu görmek için aynı saatte kayaların oraya gidiyormuş. Bu durum deniz kızının annesi tarafından kısa süre içerisinde fark edilmiş. Kızını uyaran anne ne kadar tehlikeli bir iş yaptığını söylemiş. Fakat güzel deniz kızının aşktan gözü kör olmuş.

Bir gün yakışıklı delikanlı deniz kızını kendi bulunduğu yere götürmek istemiş. Onun için bir düzenek kurmuş ve suyun içerisinde taşımaya karar vermiş. Fakat yolda giderken düzenek bozulmuş ve bütün su dökülmüş. Deniz kızı can çekişmeye başlamış. Hemen onu tekrar denize götüren delikanlı çok korkmuş. Bir daha asla böyle bir şey yapmayacakmış. İkisi de bu durumdan gerçekten korkmuş.

Her iki genç de bundan sonra asla kavuşamayacaklarını anlamış. Ama arkadaşlıkları devam etsin istemişler. Her sene aynı gün belirledikleri saatte kayalıklarda buluşuyorlarmış. Bu sayede hem birbirlerinden kopmamış hem de arkadaşlıkları devam etmiş.

Annesi deniz kızını uyardığında gerçekten haklıymış. Bundan sonra annesinin sözünden çıkmayacakmış. Zaten bu yüzden annesi senede bir kez suyun yüzeyine çıkmasına izin vermiş. Annesinin sözünü dinlediği için çok mutlu olan deniz kızı bir daha asla tehlikeye düşmemiş. Annesinin haklı olduğunu görünce onun sözünden asla çıkmama kararı almış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu