Deniz Yıldızı Krallığı Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde masmavi okyanusların içinde bir şehir varmış. Bu şehrin adı Deniz Yıldızı Krallığıymış. Deniz Yıldızı Krallığında balıklar, yengeçler, denizatları, deniz yıldızları, ahtapotlar ve daha bir sürü deniz canlısı dostça yaşarmış. Günlerden bir gün Tüm deniz canlıları işin de gücündeyken denizin suyu aniden bulanıklaşmış. Büyük bir fırtına baş göstermiş.

Fırtınadan etkilenen bütün canlılar hemen evlerine sığınmışlar. Fırtınanın etkisiyle hasar alan büyük bir gemi okyanusun dibine batmış. Bütün deniz canlıları korku içinde kaçacak yer aramışlar. Birçok balığın ve daha bir sürü canlının evleri yıkılmış. Bütün canlılar okyanusta artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlamış. Herkes bu geminin uğursuzluk getireceğine inanmış.

Cesur bir deniz yıldızı öne çıkarak bu duruma çare bulacağını söylemiş. Cesur Deniz Yıldızı kralla konuşmuş. Birlikte bir çare düşünmüşler. Krallığın kutsal sayılan  inci tacını Cesur deniz yıldızına takmış. Bu tacı takan kişiye kolay kolay bir şey olmazmış. Tüm tehlikelere karşı korunurmuş. Böylece inci tacın gücünden de cesaret alan Cesur Deniz Yıldızı batan geminin içine girmeye karar vermiş. Bütün cesaretini toplayıp gemiye girmiş. En büyük korkusu gemide insanların olmasıymış ama içeriye baktığında hiçbir insanın olmadığını fark etmiş. 

Demek ki fırtınadan sağ salim kurtulmuşlar diye düşünmüş. Geminin İçerisinde envaı çeşit yiyecekler varmış. Bunlar tüm deniz yıldızı krallığına yıllarca yetermiş. Cesur Deniz Yıldızı bunu görünce çok sevinmiş. Hemen krallığa dönüp haber vermek istemiş. Geminin içinden çıkıp hızla kralın yanına gitmiş. Krala olanları bir bir anlatmış. Geminin krallığa yıllarca yetecek kadar yiyecekle dolu olduğunu söylemiş.

Kral da bu duruma çok sevinmiş. Artık halkı refah içinde yaşayacakmış. Hemen askerlerine emir vermiş. Yiyecekleri krallığa taşımalarını söylemiş. Yiyecekler öyle çokmuş ki askerler günlerce taşımak için uğraşmışlar. Kral tüm halkını toplayıp onlara durumu anlatmış. Aslında geminin göründüğü gibi bir felaket değil çok büyük bir şans olduğunu söylemiş. Artık deniz yıldızı krallığının refah içinde yaşayacağını söylemiş. İçlerinden bazıları önyargılı konuştukları için çok utanmışlar.

Kral yedi gün yedi gece eğlence düzenlemiş. Tüm deniz yıldızı halkı doyasıya eğlenmiş. Cesur Deniz yıldızına da cesaretinden dolayı büyük bir madalya vermiş. Bu masal da burada bitmiş.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz 5 yaş masallar Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu