Diş Perisi ve Ayşe Masalı

Ayşe henüz okul çağına gelmişti ve kısa bir süre sonra da okula başlayacaktı. Yeni bir hayata adım atacağı için içini büyük bir heyecan kaplamıştı. Gece yatağa girdiği zaman okulun ilk günü ile ilgili hayaller kurmuştu. Pek çok yeni arkadaşı olacaktı. Heyecandan neredeyse uyuyamamıştı. Hemen sabah olsa da okula doğru yola çıksam düşüncesine kapılmıştı.

Gözlerini usulca yummaya ve uyumaya çalışmıştı. Bir o yana bir bu yana kıvranıp durmuştu. Kim bilir saat gecenin kaçı olmuştu. Sabah okula uykusuz bir şekilde başlamak istememişti. Kıvrana kıvrana da olsa uyumaya çalışmıştı. Zar zor da olsa gözleri uykuya yenik düşmüştü.

Sabahın erken saatlerinde annesi Ayşe’ye seslenmeye başlamıştı: “Ayşe, hadi uyan kızım. Kahvaltı hazır.”

Ayşe geç uyumuş olmanın da vermiş olduğu ağırlıkla zar zor gözlerini açmıştı. Ayşe, hemen yatağından fırlamış ve elini yüzünü güzelce yıkamıştı. Hemen kahvaltı yapmak için oturup karnını iyice doyurmuştu. Ayşe, tam üzerini değişmeye gidiyorken kulağında bir ses yankılanmıştı:

“Dişlerini fırçalamadan mı gideceksin üzerini değişmeye?”

Ayşe, kulağını tırmalayan bu sese önce pek aldırış etmemişti. Adımlarını odasına doğru yöneltmişti. Ama aynı ses, kulaklarında yine yankılanmıştı:

“Okulun ilk gününe sararmış dişlerle mi başlayacaksın?”

Ayşe, dayanamamıştı. Sesin gelmiş olduğu yöne doğru çevirmişti bakışlarını. Gözlerine inanamamıştı. Tam karşısında kendisine gülümseyen bir peri ile karşılaşmıştı:

“Sen de kimsin, seni tanımıyorum?” diye bir soru ile ona karşılık vermişti.

“Ben mi? Ben, Dişler Perisi. Senin için buradayım.”

“Benim için mi?”

“Evet! Senin için. Hadi, hemen dişlerini fırçala ve bunu her gün düzenli olarak 2 kez yap ki inci gibi dişlerin olsun. Gülümsediğin zaman inci gibi parıldasın dişlerin.”

Ayşe, hemen söylenileni yapmıştı. Lavaboya giderek hemen dişlerini fırçalamıştı. Ayşe dişlerini fırçalarken Dişler Perisi de arkasındaydı.

Ayşe, Dişler Perisi’ne teşekkür edip vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde yola koyulmuştu. Okula vardığı zaman her gülümsemesi tüm dikkatleri onun üzerine çekmişti. Ayşe ise bu durumdan oldukça hoşnut kalmıştı ve onun hayatına dokunan Dişler Perisi’ne de hep minnettar kalmıştı.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu