Doktordan Korkan Sevgi Masalı

Sevgi ve annesi bir gün dışarıda gezmeye çıktı. Sevgi en sevdiği parkta saatlerce oyun oynadı. Daha sonra eve geldiler. Eve geldiklerinde Sevgi kendini o gece iyi hissetmedi. Parkta çok terlemiş ve çok yorulmuştu. Belki de hastalık kapmıştı. Annesi ateşi çıkan Sevgiyi hastaneye götürmek istedi. Ama Sevgi hastaneden korkuyordu. Annesi Sevginin korktuğunu anladı ve ona hastaneye gitmezlerse daha kötü olabileceğini söyledi. Fakat Sevgi hiç söz dinlemiyordu. Saatlerce hastaneye gitmemek için ağladı.

Sevgi annesinin sözünü dinlemeyerek hastaneye gitmeyi kabul etmedi. Annesi ne yaptıysa da kızına ikna edemedi. Bu yüzden Sevgi tüm geceyi ateşler içerisinde geçirdi. Annesi ateşini düşürmek için elinden geleni yaptı. Sevgi ateşten bitap düşmüştü. Çünkü Sevgi ateş yüzünden hiçbir şey yememiş ve sürekli uyumuştu. Artık bu duruma dayanamayan annesi Sevgiyi kucakladı gibi hastaneye götürmüş.

Doktora giden Sevgi kısa süre içerisinde iyileştirildi. Doktor ona bir serum bağladı ve bazı ilaçlar verdi. Kendine geldiğinde gözünü hastanede açan Sevgi korku dolu gözlerle annesini aradı. Hastaneye nasıl geldiğini bile hatırlamıyordu. Annesi durumu anlattı ve Sevginin korkusu biraz olsun hafifledi. Fakat yine de hastaneden çıkmak istiyordu.

İyileşen Sevginin yanında doktoru geldi. Ona bütün durumu detaylı şekilde anlattı. Hastaneye gitmenin herhangi bir sorun olmayacağını söyledi. Eğer gitmezse daha büyük sağlık sorunlarına sebebiyet vereceğini anlattı. Zaten Sevgi kendinde olmayarak hastaneye gittiği için son derece korkmuştu. Eğer biraz daha evde bekleselerdi havale geçirebilirdi. Havalenin ne gibi sorunlar oluşturacağını anlatan doktor Sevgi’yi rahatlattı. Küçük kız artık hastaneden kokmuyor ve lazım olduğu zaman mutlaka gidilmesi gerektiğini düşünüyordu. Ama yine de iğne korkusu kalmıştı. Onu da zamanla yenebileceğini düşünüyordu.

Sağlığın ne kadar önemli bir şey olduğunu anlayan Sevgi bundan sonra kendine daha çok dikkat etmeye başladı. Artık parkta oynarken kendini koruyacak ve fazla terlemeyecekti. Eğer terlerse hemen kıyafetini değiştirecek ve o gün soğuk bir şeyler içmeyecekti. Sevgi artık sağlığını son derece fazla önemsiyor ve aynı şekilde ailesinin de sağlığını önemsiyordu. Hatta Sevgi öğrendiği bazı sağlık kurallarını evde uygulamaya başladı. Özellikle hijyen kuralları evin vazgeçilmezi oldu. Bu durum annesini çok sevindirdi.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Eğitici Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu