Dokuz Başlı Ejderha Masalı

Bir Varmış Bir Yokmuş çok çok eski zamanlarda dokuz başlı bir ejderha Krallığını ilan etmiş. Hizmetkarlarına emir vermiş. Vergileri on misli çoğalttığını ve bütün hayvanların hepsinin huzuruna gelmesini, onlarla tanışmak istediğini söylemiş.

Bu dokuz başlı ejderha ülkenin en yüksek dağında yaşıyormuş. Bütün hayvanlar toplanıp ejderhanın huzuruna gitmişler. Giderken de yanlarında ona çeşitli hediyeler götürüp sadakatlerini sunmuşlar. Ormanın en uzak köşesinde olan hayvanlarsa bir araya toplanmışlar. Güzel konuşması zekası ve kurnazlığı ile bilinen maymunu kendilerine elçi olarak seçmişler. Hediye olarak götürmesi için on çuval altın hazırlamışlar. Maymunun bu hediyeleri tek başına götürmesine imkan olmadığı için de yanına eşek ve atı yardımcı olarak seçmişler. Kervan giderken yolda bir aslanla karşılaşmışlar. Aslan gururlu bir şekilde nereye gittiklerini sormuş. Olup biteni aslana anlatmışlar. Aslan da onlarla birlikte gitmek istediğini hırsızlara karşı onları koruyacağını söylemiş. Hepsi güvenli bir yolculuk yapacakları için çok mutlu olmuşlar. Az gitmişler uz gitmişler dere tepe düz gitmişler. Birkaç gün böylece yol gitmişler. Dinlenmek için bir derenin kenarında durmuşlar.

Aslan kendisini çok hasta hissettiğini, artık onlarla birlikte gelemeyeceğini, çuvaldaki hediyelerden onun payına düşen altınlardan vermelerini istemiş. Hayvanlar hediyelerin dokuz başlı ejderha için olduğunu söylemişler. Aslan tepki göstermiş. “O ejderha da kim oluyor bu ormanların kralı benim benim dediklerimi yapacaksınız” demiş. “Ben ölmedikçe hiç kimse kral olamaz o karlı dağlardaki hayvan da kim oluyor” demiş.

Kervandaki hayvanlar itiraz bile edememişler. Çok korkmuşlar ve canlarını kurtarmak için oradan hızlıca uzaklaşmışlar. Dokuz başlı ejderhanın huzuruna elleri boş gitmişler.

Ejderha elleri boş gelen hayvanları görünce ” Siz neden diğer hayvanlar gibi hediyeler getirmediniz huzuruma “demiş. Hayvanlar aslanın yaptıklarını bir bir anlatmışlar. Ejderha bu kendini bilmez aslanın söyledikleri karşısında daha da hiddetlenmiş askerlerine emir vermiş “Derhal aslanı bulup getirin” demiş. Askerler aslanı yaka paça tutup getirmişler. Aslan kendisini savunmaya bile çalışmadan ejderha oracıkta aslanı öldürmüş. Bundan sonra kim güçlüymüş herkes anlasın artık kim bana itaatsizlik yaparsa işte sonu böyle olur demiş.

Bütün hayvanlar anlamış ki güçlüler sadece zayıflar için güçlüymüş kendinden daha güçlüler olduğunda bir hiçlermiş. Maalesef aslanın da sonu bundan olmuş.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 8 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu