Dört Arkadaş Masalı

Bir zamanlar ağaçlarla kaplı yemyeşil ormanların içinde yaşayan birbiriyle çok iyi anlaşan dört arkadaş vardı. Bu arkadaşlardan birisi aslan, birisi zürafa, birisi maymun ve birisi de boz ayıydı. Maymun çok yaramaz ve yerinde duramazdı.  Aslan güçlü ve arkadaşlarına karşı her zaman korumacıydı. Zürafa çok akıllıydı. Sorunları zekice halletmeyi severdi. Boz ayı ise çok şaşkındı, her zaman başına iş açardı. Bu dört arkadaş her gün gölün kenarında buluşup birlikte oyunlar oynarlar, yedikleri içtikleri ayrı gitmezdi.

Yine günlerden bir gün kaçak avcılar ormana geldiler. Amaçları hayvanları yakalayıp sirke satmaktı. Bu işin çok karlı olacağını düşündüler. Hayvanları yakalamak için ormanın içine bir tuzak kurdular. Maalesef şaşkın boz ayı tuzağa düştü. Avcılar güzel bir boz ayı yakaladıkları için çok mutlu oldular. Boz ayıyı bir kamyona bindirip götürdüler.

Ertesi gün bütün arkadaşlar göl kenarında oynamak için buluştular. Boz ayının hiç görünmediğini ve kaybolduğunu fark ettiler. Aslan bir şeylerin ters gittiğinin farkına vardı. Yüksek sesle kükreyerek bütün orman hayvanlarını çağırdı. Onlara arkadaşını görüp görmediğini sordu. Ancak boz ayıdan hiçbir iz yoktu. O sırada zürafanın aklına bir şey geldi. Bir tepeye tırmanıp uzun boyuyla ağaçların arasından bakıp, boz ayının olduğu kamyonu gördü. Arkadaşı maymuna söyleyip onu oraya yönlendirdi. Maymun ağaçların arasından daldan dala atlayarak kamyonu takip etti. Kamyonu yavaşlatmak için bulduğu muzları fırlattı. Muz kabuklarından yavaşlayan kamyon bir ağaca çarparak durdu. Ağacın durduğunu fark eden aslan, hızla kamyonun önüne koşup tüm sesiyle kükredi. Kamyonun üstüne çıkıp keskin pençelerini gösterdi. Aslanı gören kaçak avcılar ne yapacağını şaşırıp korkarak kamyonu terk edip kaçtılar. O sırada boz ayının bütün arkadaşları gelip boz ayıyı kurtardılar.  Boz ayı arkadaşlarını gördüğü için çok sevindi arkadaşlarına teşekkür etti.

 Dört iyi arkadaş tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar ve bir daha hiç ayrılmadılar. O günden sonra kaçak avcılar bir daha ormana girmemeye karar verdiler. Dört arkadaş yine göl kenarında mutluluk içinde oyunlarını oynadılar. Bu masalda mutlu sonla bitti.

Daha Fazla masal okumak isterseniz 2 yaş masalları Kategorimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu