Dünyayı Keşfe Çıkan Prensesin Hayatı Masalı

Uzak diyarların krallığında yaşayan prenses dünyayı keşfe çıkmak için hayaller kurardı. Daha önce hiç bilinmeyen yerlere gitmek isterdi. Ama kral buna hiçbir zaman izin vermedi. Küçüklüğünden beri hayali olan dünyayı gezme fikri içten içe onu umutlandırıyordu. Bir gün bu fikrin gerçek olabileceğini düşünüyordu. Eline çok güzel bir fırsat geçmişti.

Krallık bahçesinde gezen prenses bir gün yeni bir adının keşfedildiğini duyar. Muhafızlar kendi aralarında konuşurken prenses kulak misafiri olur. Prenses muhafızların bu adaya giderek keşif yapacağını öğrenir. Kendisine bir fırsat doğmuş gibi sevinir. Hiç kimseye söylemeden muhafızlarla birlikte kendisi de adaya gitmek istiyordur. Adaya gitmek için büyük bir gemi ayarlanmıştı. Gün geldiğinde prenses tanınmamak için muhafız kostümü giyerek gemiye bindi.

Prensesin hep hayali olan yeni yerler keşfetme ve dünyayı gezme fikri artık gerçekleşecekti. Kimse görmeden gemide kendine küçük bir yer ayarladı. Yolculuk uzundu. Yolculuk sırasında ihtiyacı olan her şeyi yanına almıştı. Yolculuk bittiğinde adaya vardılar ve tüm muhafızlar gemiden ayrıldıktan sonra etrafı kolaçan eden prenses gemiden indi. Gemiden indikten sonra gizlendi. Tüm muhafızlar adadan ayrıldıktan sonra artık istediği gibi adayı gezebilirdi.

Prenses adada yaklaşık iki ay kaldı. Bu süreç boyunca oldukça zorlandı. Kendi başına iş almanın cezasını çekti. Yiyecek ve içecek hiçbir şey bulamadı. İçinden sürekli keşke babamı dinleseydim diye geçti. Bir gün adaya yaklaşan bir gemi gördü. Gemi bayrağı krallığa aitti. Bayrağı gören prenses mutluluktan havalara uçtu. Artık kendisi için geldiklerini anlamıştı. Gemiden muhafızlarla birlikte kralda indi. Kral kızını gördükten sonra ona sıkıca sarıldı.

Prensesin dünyayı keşfe çıkma hayali hüsrana uğramıştı. Kral ise bu durumun ne kadar ciddi olduğunu artık öğrendi. Kızı için bir sefer düzenledi. Kızının ihtiyacı olan her şeyi yanlarına alarak ve hizmetkarları ile bir gemiyle tüm dünyayı dolaşıp gelmelerini emretti. Prenses bu habere çok sevindi. Artık kendi başına iş yapmayacağını söyledi. Babası buna ikna olmuştu. Kızının en büyük hayali gerçekleşmişti. Prenses tüm dünyayı gezerek anılar biriktirdi. Bundan sonra babasından hiçbir şey saklamadı. Seyahat dönüşünde babası ve ailesine aldığı hediyelerle onları da mutlu etti. Öğrendi ki ailesiyle birlikte alacağı her karar doğruydu. Fakat kendi iş başına iş yapmanın ne kadar ağır sonuçlar getirebileceğini öğrenen prenses bir daha asla tek başına hareket etmeyerek dersini aldı.

Daha fazla masal okumak isterseniz Uyku Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu