Efe ve Mila’nın Kedilerden Doğan Aşkı Masalı

Masmavi gözleri, yumuşacık tüyleri ve patisiyle kedi Maviş, evde miskin miskin yatıyormuş. Sahipleri onu çok seviyor ve her gün birbirinden lezzetli yiyeceklerle besliyormuş. Ama son zamanlarda son derece miskin tavırlar sergiliyormuş. Bu durum karşısında evin en küçüğü olan Efe onunla oyun oynamak istiyor ama kedi yaklaşmıyormuş. Küçüklüğünden beri Efe ve kedi Maviş  iyi arkadaş olmuşlar. Minik Efe bir sıkıntı olduğunu fark etmiş. Annesi ve babasına bu durumu anlatmış. Fakat pek ilgilenmemişler. Çünkü daha önce de bu tarz bir durum yaşamışlar. Ama minik Efe kedide gerçekten bazı sorunlar olduğunu düşünmüş. Sağlığından şüphe etmiş.

Durum böyleyken Efe her gün kediyle oynamak istemiş ama kedi yanaşmamış. Artık dayanamamış kendi veterinere götürmek istemiş. Anne ve babasına haber vermeden evden çıkan Efe yakınlardaki veterinere gitmiş. Veteriner hekim, kediyi detaylı şekilde incelemiş. Sonra Efe’ye bakıp gülümsemiş.

Efe kedisine ne olduğunu anlamaya çalışmış. Meraklı gözlerle doktora bakmış. Doktor kedinin çok uzun süre kendi cinsiyle vakit geçirmediğini söyleyerek psikolojik olarak bunalımda olduğundan bahsetmiş. Bunun çözümü ise yeni bir arkadaş edinmekmiş. Ayrıca çiftleşme zamanı da gelmiş. Bu durum karşısında şaşkına uğrayan Efe anne ve babasına kedinin sıkıntısını anlatmış. Ailesi Efe’ye yeni bir kedi edinmenin ne kadar zor olduğundan bahsetmiş. Çünkü evde ikinci bir kediye yer yokmuş. Ayrıca ekonomik olarak da bu durum aileyi zorlayabilirmiş. Durum böyleyken Efe çok üzülmüş. Ne yapacağını düşünmüş ve internetten kedisine arkadaş bakmış.

Yakın çevrede yine kendi gibi arkadaş arayan evcil bir kedi varmış.  Kısa süre içerisinde bir buluşma ayarlamışlar. Efe buluşma yerine gittiğinde ağzı açık kalmış. O kadar güzel bir kız varmış ki karşısında dili tutulmuş. İkisi de kedilerini buluşturmak için sadece yazışarak randevu oluşturmuşlar. Daha önce hiç birbirlerini görmemişler. İkisi arasında duygusal bir bağ oluşmaya başlamış. Ayrıca kediler hemen birbirine ısınmış. Hal böyleyken düzenli olarak buluşmaya başlamışlar. Kısa bir süre sonra yeni yavru kediler olmuş. Her ikisi de yavru kedileri sahiplendirmek istemiş. Bunun için güvenilir yerleri araştırmışlar. Kısa süre sonra yavrular sütten kesilince yeni sahipleri ile buluşmuş. Ayrıca sahiplerini bizzat ziyaret ederek güvenli olup olmadıklarını öğrenmişler. Artık her ikisinin kedisi de mutluymuş. Her ikisi de ömür boyu süren bir dostluk kurmuş. Bu dostluk sonucunda büyük bir aşk doğmuş. Hem kediler hem de Efe ve Mila bir ömür boyu mutlu yaşadılar.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu