Elif’in Rüyası Masalı

Günlerden bir gün Elif adında bir kız vardı. Elif hikâye okumayı çok severdi. Bundan dolayı da babası Elif’e her iş dönüşü hikâye kitabı alırdı. Yine böyle bir gün babasının getirdiği kitabı okurken birden hikâyenin içinde buldu kendini ve gözlerini açtığında önünde meyve ağaçları, çiçekler ve çeşit çeşit hayvanlar vardı.

Hayvanların ve çiçeklerin arasında gezerken gölde bir kayıkçı gördü. Kayığın içinde beyaz bir tavşan vardı. Elif tavşanı görünce hemen yanına gidip:

 ‘’Ben de seninle gelebilir miyim?‘’ dedi.

Tavşan bunu duyunca hiç düşünmeden ‘’Hayır olmaz‘’ dedi. Bunun üzerine Elif : ‘’ Neden olmaz?‘’ dedi.

‘’Ben insanlarla anlaşamam da ondan olmaz.‘’ dedi.

Böyle dediği için Elif hemen koşarak pasta ağacının yanına gidip ağaçtaki pastaları sepetine topladı. Tekrar gölün yanına gidip beyaz tavşana:

‘’Piknik yapalım mı? Pasta getirdim beraber yeriz.” dedi.

Bunun üzerine beyaz tavşanın en sevdiği yiyecek pasta olduğu için hemen kabul etti. Kayıktan inip meyve ağaçlarının arasında küçük bir kulübenin yanındaki çimenlikte oturdular. Elif sepetinden pastaları çıkardı ve yemeye başladılar. Pastayı yerken birden pastanın zehirli olduğunu anladılar ama anladıklarında çok geç olmuştu. Ormandaki diğer hayvanlar Elif ve beyaz tavşanı alıp hastaneye götürdüler. Hastanede beyaz tavşanın kardeşi siyah tavşanla karşılaştılar. Siyah tavşan, beyaz tavşanın tam tersi daha sevecen bir tavşandı. Beyaz tavşanla siyah tavşan anlaşamazlar ama birbirlerini çok severlerdi. Bunun üzerine Elif ‘in aklına anne ve babası geldi onları ne kadar çok sevdiği geldi.  Ormandaki herkesle vedalaşıp evine geri döndü.

Evde gözlerini açtığında yaşadığı tüm o maceranın, tüm o güzel ağaçların ve çiçeklerin hepsinin bir rüya olduğunu anladı. Etrafına baktığında çoktan sabah olmuştu. Hemen mutfağa anne ve babasının yanına gitti. Tüm o yaşadığı güzel şeyleri anlattı. Elif ‘in anne ve babası tüm bu anlattıklarına güldü ve babası;

‘’Anlaşılan rüyanda, güzel vakit geçirmişsin.‘’ Dedi.

Elif ve ailesi kahkaha atarak kahvaltılarını yaptılar. Kahvaltıdan sonra annesi Elifi okula bıraktı. Okulda arkadaşlarına gördüğü rüyayı anlatırken arkadaşları da Elif’e kendi gördükleri rüyaları anlatarak eğlendiler.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu