En İyi Arkadaşım Kar Topu Masalı

Evvel zaman içinde, çok uzak diyarlarda minik bir çocuk varmış. Bu çocuk genellikle evde zaman geçirirmiş. Annesi ve babası çocuklarının evden çıkmaması gerektiğini düşünürmüş. Bunun nedeni ise sokakta kötülükler olmasıymış. İsmi Can olan minik çocuk, arkadaşları sokakta top oynarken evinde kendi başına zaman geçirirmiş.

Bir gün Can annesine dışarı çıkmak istediğini söylemiş. Annesi ilk başlarda kızmış ve ‘’ Olmaz otur evinde işte. Ne yapacaksın hem dışarda? Dışarda kötülükler var, kediler seni tırmalar’’ demiş. Yani onu korkutmaya çalışmış. Fakat Can ‘’ Kedilerden uzak dururum, sadece arkadaşlarım ile top oynayacağım’’ demiş. Annesi de ‘’ Tamam ama uzaklaşma. Pencereden baktığım zaman seni göreyim’’ demiş.

Can futbol topunu almış ve heyecanlı bir şekilde dışarı çıkmış. Arkadaşları kalabalık bir şekilde çember yapmışlar ve bir şey izliyorlarmış. Can merak etmiş ve hemen aralarına katılmış Bir de bakmış ki minicik 2 tane kedi birbirleri ile oynuyorlar. Çocuklar da onları izleyerek gülüyorlarmış. Can bir anda çok korkmuş.  Annesinin ‘’ Kediler seni tırmalar’’ lafı aklına gelmiş. Bu nedenle evine geri dönmüş.

Can evine geri dönmüş ama aslında sokakta olmak istiyormuş. Fakat kedileri sevmediği için onlardan korkuyormuş. Aslında kedileri sevip sevmediğine de tam emin değilmiş. Onlara bakımca çok tatlı olduklarını o da anlamış. Fakat tırmalar diye düşünmüş.

Annesi hatasını farkına varmış ve ‘’ Oğlum geçen gün seni kediler tırmalar demiştim ama, aslında kediler güzel hayvanlardır. Sadece biraz dikkatli olman lazım’’ demiş. Bu söz Can’ı çok etkilemiş. ‘’ O zaman dışarı çıkmama onları sevmeme izin ver’’ demiş Can.

Annesi izin verdikten son Can dışarı çıkmış. Sokakta bir sürü kedi varmış. Hepsi de miyavlıyarak etrafta dolaşıyormuş. Beyaz, çok küçük bir kedi dikkatini çekmiş. Ona yakınlaşmış ve sormuş’’ Senin annen yok mu?’’ Kedi de cevap vermiş ‘’  Annem var ama bulamıyorum’’ demiş ve ağlamaya başlamış.

Can ve minik beyaz kedi birlikte, kedinin annesini aramaya başlamışlar. Can’ın aklına fikir gelmiş. Annesine giderek ondan akıl alacakmış. Annesinin yanına gitmiş ve ‘’ Anne bu minik kedinin annesi kaybolmuş. Sence nerededir?’’ demiş. Annesi beyaz kediye baktıktan sonra ‘’ Bilmiyorum ki oğlum, ama istersen bizle kalabilir annesini bulana kadar’’ demiş.

O günden sonra can ve Beyaz kedi bir arada güzel bir hayat yaşamışlar. Kediye kar topu ismini vermişler. Kar topu her gün evde geziyor ve bol bol uyuyormuş. Uydukça tombiş bir kediye dönmüş. Ama Can’ı o kadar çok seviyormuş ki her gün okuldan gelmesini bekliyormuş. Can’da onla birlikte zaman geçirdiği zaman çok mutlu oluyormuş.

Can kar topuna çok alışmış ama bazen onun evde yalnız olmasına üzülüyormuş. Arkadaş isteyip istemediğini sormuş. Kar topu ise ‘’ Evet arkadaşım olursa daha iyi olur. Birlikte sen yokken de zaman geçiririz’’ demiş. Sonra da Kar topuna arkadaş gelmiş. Onun adı da zeytinmiş. Zeytin simsiyah şeker mi şeker bir kedi yavrusuymuş. Onu da Can’ın annesi ıssız bir yerde, ağlarken bulmuş. Hem Can Hem de Annesi kendilerine çok iyi arkadaşlar bulmayı başarmışlar.

Kediler ve diğer hayvanlar dünyanın en masum varlıklarıdır. Onları kızdıran bazen insanlardır. Eğer hayvanları mutlu edersek bize zarar vermezler. Can’da bunu en iyi örneklerinden biridir. Kediden korkmasına karşın, korkusunun üzerine gitti ve kendisine çok iyi bir arkadaş buldu.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu