Evlilik ve Aşk Masalı

Berfin her yaz tatilinde ailesiyle beraber Anadolu kasabasında ki dayılarını teyzelerini ziyarete giderdi ve burada yaz ayını geçirir İstanbul’a dönerlerdi. Her yaz Berfin’i heyecanla bekleyen Kenan vardı. Kenan, Berfin’in teyzesinin oğluydu. Çok güzel anlaşıyorlardı.

Biri beyaz, biri siyah. Biri hırçın diğeri uysaldı ama her şeyde beraberdiler yan yanayken çok eğleniyorlardı. Kenan, Berfin’in haritasını çizmişti. Harf ve harf bilirdi. Berfin de Kenan’dan etkilenmeye başladı.

İstanbul’a gidince deliler gibi Kenan’ı özlüyordu. Ve en büyük arzuları aynı şehirde aynı okulda okumak daha yakın olmaktı.  Bunların sevgisi zamanla aşka dönüştü. Kenan, Berfin için hukuk kazandı ve avukat oldu. Tam da teyzesinin istediği gibi bir damat oldu.

Her şeyin tam takır gittiğini sanan Berfin, düğünden sonra birtakım şeylerin ters gittiğini gördü. Kenan aynı Kenan değildi sanki. Beraber aynı yemeği yemezlerdi, aynı kanalı beğenmezlerdi. Berfin in takıntıları Kenan ı huzursuz ederdi.

Kenan’ın rahatlığı ise Berfin’i rahatsız etmeye başladı. Evlendikten sonra gerçeklerle karşılaşmak biraz zorlarına gitmişti

Daha yeni evlenmişlerdi 3 ayları bitmek üzereydi. Berfin, Annesinin yanına ağlayarak geldi. Kocası tarafından sevildiğini biliyordu fakat eksik olan ters giden bir şeyler vardı. Anne kızını alarak sahile indiler.

Sessizce oturup dalgaların sesini dinlediler bir süre. Ama anne bu sessizliği bozmak istedi kızını dinlemek istiyordu neler olduğunu merak ediyordu. Ama az çok tahmin ediyordu kızının neler yaşadığını zor bir süreçte olduğunu.

Anne bir avuç kumu eline aldı; “Bak kızım, aşk bu kuma benzer, sıcacıktır avuçlarında hissedersin. Evlenerek bu aşkın böyle sıcak kalacağını zannettiniz ve avuçlayarak evlenmeye karar verdiniz. Hem arzumuz sıcak kalsın hem aşkımız sıcak kalsın dediniz.” Kız başını sallayarak” evet anne” dedi.

Ve anne avuçlarını gevşeterek: “Bak yavrum şimdi bu kum avuçlarımda kalabiliyor mu?” Sımsıkı tuttuğu parmaklarını yavaşça gevşetmeye başladı. Ve kumlar yavaş yavaş parmaklarının arasında süzülmeye başladı.

“Şimdi, aşk ile kum tanesi arasında bir benzerlik daha ortaya çıktı.” Dedi kızının hüzünlü gözlerine bakarak.

“Aşkı hep sıcak ve aranızda sımsıkı tutmak istiyorsunuz. Eskimesin hep aynı renkte kalsın gününüz öyle istiyorsunuz. Birbirinizin kişiliğini hiçe sayarak birbirinize benzetmeye çalışmayın kendinizi. Sizi, siz yapan birbirine bağlayan karakteriniz, kişiliğiniz değil miydi?

Aşkı farklı yerlerde aramayın içinizdeki sıcaklıkta arayın. İki farklı kişi olduğunuz sürece ve bu farklılıkları kabul ettiğiniz sürece aşkınız çoğalır ve sıcaklığını kaybetmez demiş annesi. Tek kimlik olamazsınız ikiniz.

Düşün iki ağacı yan yana olduklarında birbirlerine gölge yapabilirler mi? Hayır. Ama biraz mesafe olursa gayette korunabilirler.” diyerek kızının yükünü biraz daha hafifletti.

Berfin kendileri ne olduğunu fark etti ve annesine sarılarak evine döndü. Kenan a da eski günlerdeki gibi davranmaya devam etti.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

44 Yorum

 1. Sevgilim kabus görmüş kıyamam bana masal oku dedi bende okuyorum çok güzel vakit geçirdik beraber seni çok seviyorum miniğim ❤️

 2. Sevgilim bugün bana yine masal okur musun dedi ben de ona bu masalı okudum şu an telefonda uyuyor seni çok seviyorum sevgilim ❤️

 3. Sevgilim bugün bana masal okur musun dedi ben de bu masalı okudum şu an telefonda uyuya kaldı seni çok seviyorum bebeğim ❤️(masal işe yaradı ?)

 4. Benim sevgilim dünyanın en tatlı piskopatı olduğu için beş sayfalık hikaye okumadan uyuyamıyor teşekkür ederim

 5. Sevgilimin travmaları olduğundan geceleri uyuyamıyor her gece ona güzel güzel masal okuyorum onu uyutabilmek için herşeyimi veriyorum onu çok seviyorum iyiki varsın sevgi yalim ben hep seninle olacağım

 6. sevgilim uyuyaycağım dedi masal oku dedi uyumuyor neyse seni çok seviyorum canım sevgilim <33333333333333333333333333333333 pic

 7. Seni çok seviyorum bitanem seni ne kadar sevdiğimi bana yaz deseler gökyüzü bi bulut deniz mürekkeb olsa genede sana olan sevgimi yazmaya yetmez seni çok seviyom

 8. Sevgilim gece vakti uyanıp bana masal oku diye rica etmişti bende kıyamayıp sevgilime bu masalı okudum seni çok seviyorum hatunum

 9. Sevgilim bugün bana konuşta uyuyim dedi
  ben de bu masalı okudum şu an telefonda uyuya kaldı seni çok seviyorum bebeğimmm ??

 10. seni cok seviyorum sevgilim. sana masal okumayi ve telefonda uyuyakalmani cok seviyorum. opuyorum gozlerinden tatli ruyalar minik bebegim benim ??

 11. Sevgilime masal okumak o kadar hoşuma gidiyor ki şuan uyuya kaldı sanırım onu çok seviyorum ve onu üzgün görmeye dayanamıyorum biz her şeyi halledebiliriz iyi geceler tatlı rüyalar bebişim ??‍♀️??

  1. Simoşinimle diğer yorumlar gibi yapmacık değiliz ayıks
   Yok seviyomda uyutuyomda
   Birbirimize okuyup gülüyoz
   Simosinim

 12. 19 Nisan 01:45 benim peri kızı sevgilim her gece sesimle uyuyor. Bugünde bu hikayeyle uyudu. Buda böyle bir anı olarak burada kalsın seni seviyorum SEDAM?

 13. Dünyanın en uykucu varlığı benden masal okumamı istedi ve bu masalı okudum uyuması gerekiyordu ama uyumadı ters tepki yaptı heralde seni çok seviyorum Sevgili?

 14. Şuan sevdiğim kadına okuyorum. O benim hayatımdaki şansım, birtanem, kraliçem. Önceden mutluluk bende kısa sürer derdim ama onu tanıdıktan sonra artık mutluluk bende kalıcı olmaya başladı.
  Kısaca mutluluk = O
  Onu çok ama çok seviyorummm
  O benim her zaman solumda olacak , ben ise onun her zaman yanında olacağım inşAllah.
  ?G❤️

 15. Sevgilime her gece masal okuyorum ve
  bu ikimizinde hoşuna gidiyoo seni çok seviyorumm sevgilimm iyi varsın ?

 16. Sevgilime kimse masal okumadi ilk okuyan kişi oldum içi gayet mutluyum umarim birgün başı göğüsüm üstünde kulaklarına fısıldayarakta bu masalı okumak nasıp olur ♥️

 17. Benim güzel yarenim hasta olmuş uyumak istedi bende masal okuyayim mı diye sordum evet dedi ama şu an kendisini uyandiramiyorum ?? seni çok ama çok seviyorum SOL YANIM ♥️♥️♥️♥️

 18. karıcığıma ilk defa masal okudum çok beğendi seni çok seviyorum karıcığım iyi ki varsın

 19. Abi her kes sevgilisine okumuş. Ya da sevgilisi ona okumuş. Bir ben mi sapım lan?!!? Ben niye kendi kendime okuyoyorum?!

 20. Sevgilime masal okumadan asla uyumuyor bende bu masalı okudum ona çok aşığım çünki seni seviyorum sevgilim ?

 21. Hayatımda İlkez Masal.Okudum Sevgilim Kötüydü Uykusu Gelmiyordu Diye Masal Dinlemek.İstedi Ve Şuan Uyudu Prenses ❤️:)

 22. Sevgilime bana masal okumasi hic cogu gece rica ederdm..
  Herdefasinda olmasada cogu zaman okurdu..
  Ayrilmaya karar verdigimizde ise bana bu masalin linkini atarak veda etti..
  Hala seni cok seviyorum ..
  huzur veren hamsim????

 23. Kurban olduğum kabus görmüş uyuyamamışcfazka beceremem ama okudum biraz iyi hissetti ben onu çok seviyorum ❤️ İyiki varsın sevgilim, Seni çok seviyorum Gül’Sultanım ❤️‍????

 24. Sevgilim uyumak istiyorum dedi bende hemen buldum okuyorum birlikte çok güzel vakitler geçiriyoruz seni seviyorum kalbim ♥️

 25. Yarın gece sevgilimden bu masalı okumasını isticem en son yorumlara gelmesini isticem ona kısa bir not;

  Güzel kızım en güzel şiirimle adını sayıklatırım senin
  Üzülmene kıyamadığım aşk bahçemsin benim
  Zerafetinle güzelliğinle başımı döndürüyorsun
  Ellerim ellerinin içindeyken huzur buluyorum
  Lafıgüzaf masallar değilde gerçeğimsin benim

  Kaderim nasibim en sevdiğim
  Israrla her gün aşık oluyorum sana
  Zaman geçmiyor sensiz
  Işığım sönüyor sen yokken mesela
  Masallarda buluştum seninle sanki

 26. HAYATIMIN ANLAMI BİTANEM MASAL OKUDA UYUYİM DEDİ UYUDU ESSEK SİPASİ COK SEVİYORUM ONU İYİ UYKULAR BİTANEM CANIM SEVGİLİM????????????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu