Fatih ve Ateş Böcekleri Masalı

Bir varmış bir yokmuş bir zamanlar Fatih adında tatlı bir çocuk yaşarmış. Fatih günlerinin çoğunu okula giderek annesine yardım ederek ders çalışarak geçirirmiş. Babası Fatih’in ders çalışmaktan yorulduğunu fark edip ona bir sürpriz hazırlamış. Ormana gidip kamp yapacaklarmış. Fatih bunu duyunca çok heyecanlanmış ve mutlu olmuş ama bir yandan da merak ediyormuş. Çünkü daha önce hiç kampa gitmemiş. Babasına sormuş:

-Babacığım kamp yapmak nasıl bir şey bilmiyorum.  Bana anlatır mısın lütfen?

Babası kamp yapmanın çok eğlenceli olduğunu anlatmış Orada bir çadır kuracağını, orada bir sürü balık tutacağını, doğada çok güzel vakit geçireceğini anlatmış.

Fatih babasının anlattıklarını duyunca daha da heyecanlanmış. Bir an önce kampa gitmek istiyormuş.  Ertesi sabah kampa gitmek için eşyaları arabaya yükleyip yola çıkmışlar. Göl kenarında çok güzel bir ormana gelmişler. Kamp çadırını kurup eşyaları yerleştirmişler. Kuş sesleri cıvıl cıvılmış. Arılar kelebekler solucanlar, ağaçlara tırmanan sincaplar baykuşlar daha birçok börtü böcek görmüş. Babasına söylediği gibi doğada vakit geçirmek Fatih’e çok iyi gelmiş.

Babası Fatih’e şimdi de balık tutmaya gidelim demiş. Oltalarını göle atıp beklemeye başlamışlar. Biraz bekledikten sonra oltaya birkaç tane  balık takılmış. Hemen balıkları yakalamışlar. Babasıyla bir güzel balıkları temizleyip kamp ateşi yakıp balıkları pişirip yemişler. Balıkların tadı enfesmiş. Fatih Babası da çok teşekkür etmiş hava artık kararmaya başlamış. Hava kararınca birden parıltılar çıkmış. Fatih çok şaşırmış bu duruma babacığım bu parıltılar da ne görüyor musun? sanki ışıklar uçuşuyor. Babası gülümseyerek cevap vermiş:

– Bunlar Ateş böcekleri oğlum gece olunca böyle parlarlar demiş. Fatih İlk defa bir ateş böceği görmüş çok mutlu olmuş onların fotoğrafını çekmiş gidince annesine göstermek istiyormuş. Ateş böceklerinin böyle ışık saçtıklarını görünce inanılmaz canlılar olduğunu düşünmüş. O gün babasıyla çadırda sabahlamışlar. Çok huzurlu bir uyku uyumuş. Ertesi sabah yine kuş cıvıltıları ile uyanmış. Toplanıp arabaya binip evlerinin yolunu tutmuşlar.

Eve döndüğünde annesine olup bitenleri heyecanla anlatmış. Ateş böceklerinden bahsetmiş. Fotoğraflarını göstermiş bir daha ki sefere annesine hep birlikte gitmeyi teklif etmiş. Masal da burada bitmiş.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Çocuk Masalları Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu