Fok Kardeşler Masalı

Bir zamanlar kuzey kutbunda yaşayan anne fok ve üç yavrusu varmış. Bir gün anne fok evinde temizlik yaparken duvardaki takvime gözü ilişmiş. Yavrularının doğum günü bir ay sonraymış. Anne fok hem çok sevinmiş hem de çok endişelenmiş. Yeni yaşlarına basan tüm fok yavruları denizde yüzme çağına gelirmiş. Anne fok bir zamanlar denizdeki ilk günlerinde, büyük bir köpek balığı saldırısına uğramış. Bu yüzden çocuklarının da aynı saldırıya uğramasından korkuyormuş. Yavrularının doğum günü partisine neşe içinde hazırlandığını görünce daha da endişelenmiş. Düşünüp taşınıp iyi bir fikir bulmuş.

Yavrularını toplayıp onlara iyi bir eğitim vermeye karar vermiş. Onların yüzgeçlerini güçlendirmek için çok uğraşmış. Ama küçük yavrular denize girmek için çok heyecanlı ve acele ediyormuş.

Annelerinden gizli suya girmişler. Neşe içinde suyun tadını çıkarmak isterlerken anne fok tarafından yakalanıp denizden çıkarılmışlar.

Anne fok, yavrularına denize girmek için henüz hazır olmadıklarını söylemiş.

Bu seferde yavrularına, dişlerini kuvvetlendirmek için çalışmalar yaptırmış. Bulabildikleri her şeyi ısırmış, dişlerini güzelce temizleyip, keskinleştirmişler.

Anne fok en son yüzme dersi vermeye hazırlanırken, küçük foklardan birisi aniden denize atlamış.

 Küçük fok uzaktan anne ve kardeşlerine seslenip,

  • Anne, bakın ben artık yüzebiliyorum” demiş.

Tam o sırada büyük bir köpek balığı küçük foku fark edip hızla yaklaşmış.

Anne fok,

  • Bu bir köpek balığı. Sakın yerinden kıpırdama” diye telaş içinde suya atlamış. Yavru fok, köpek balığına sadece birkaç santim yakınmış. Tam yakalayacakken anne fok ve kardeşleri köpek balığını yüzgeçleriyle hızlıca ulaştırmış. Yavrular küçük dişleriyle köpek balığının her yerini ısırmışlar. Bu acıya daha fazla dayanamayan köpek balığı çok uzaklara kaçmış.

Anne fok, cesur yavrularına sarılıp onlarla gurur duymuş.

Anne fok ve yavruları kıyıya döndüklerinde büyük bir sürprizle karşılaşmışlar. Diğer foklar küçük bir sor yavrular için güzel bir doğum günü partisi hazırlamış. Hep birlikte şarkı söyleyip taze balıklar yemişler.

O günden sonra minik fok yavruları cesurca büyümüş. Köpek balıkları ise bir daha bu denize asla uğramamış. Hep birlikte mutlu yaşamışlar.

Daha fazla uyku masalları makalesi için 4 yaş masalları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu