Futbolcu Olmak İsteyen Kız Masalı

Bir zamanlarda kasabanın birinde futbolcu bir adam varmış. Bu adam erken yaşta futbolu bırakmak zorunda kalmış. Fakat içinde hala futbolculuk ateşi olduğu için çocuğum olursa kesin futbolcu olacak diye düşünürmüş. Derken evlenmiş ve çocuğu olmuş. Fakat çocuğu minik mi minik bir kızmış.

Gökçe babasının futbol anılarını dinleyerek büyümüş. Attığı golleri, futbolcu arkadaşları ile olan sohbetler her zaman ilgisini çekmiş. Küçük yaşlarda babası ile parka gider ve top oynarmış. Annesi biraz bu durumdan şikayet etse de kızının mutlu olduğunu gördüğü için o da mutlu olurmuş.

Gel zaman git zaman Gökçe büyümüş ve kocaman bir kız bir kız olmuş. Okula başlamış. Derslerde çok başarılıymış. Annesi ile ders çalışırmış. Aynı zamanda babası ile top oynadığı için okulda teneffüs aralarında erkek arkadaşları ile maç yaparmış. İlk başlarda arkadaşları bu durumu yadırgasa da zamanla alışmışlar. Çünkü çok iyi top oynuyormuş.

Gökçe büyümüş ve liseye başlamış. Liseye başlayana kadar sokakta, okulda top bulduğu heryerde maç yaparmış. Kız arkadaşlarını da top oynamak için ikna etmeye çalışmış ama onlar kabul etmemiş. Bu nedenle genelde erkekler ile top oynarmış. Kız arkadaşları ile sohbet eder, dışarı çıkar gezer tozarmış. Kısacası çok mutlu bir hayat sürüyormuş.

15 yaşında geldiğinde okullarında sınıflar arası bir futbol turnuvası olmuş. Sınıfın kaptanı olan Gökçe bu durumdan çok heyecanlıymış. Çünkü bir çok gözlemci gelecek ve aralarından yetenekli olan kişileri futbol okullarına kaydedecekmiş. Gökçe’nin takım kaptanı olduğunu duyan müdür çok şaşırmış. Fakat buna bir engel olmadığı için sorun çıkarmamış.

Gökçe’nin takımı turnuvayı birincilikle bitirmiş. Gökçe en fazla gol atan öğrenci olmuş. Bir çok gözlemci gelmiş ve Gökçe ile tanışmış. Hepsinden davet gelmiş. Gökçe ise aralarından bir tanesini seçmiş ve Oyuncu seçmelerine girmiş.

Oyuncu seçmelerine seçildiği zaman birçok kişi ona karşı gelmiş. Fakat Gökçe hepsine ‘’ Ben erkek değilim diye futbol oynayamayız mıyım? Bu spor sadece erkekler için mi? Sizden daha iyi olduğum için beni kıskanıyorsunuz’ demiş. Bu aslında doğru bir tespitmiş. Zaten cevap verememişler ve arkalarını dönüp gitmişler.

Gökçe’nin babası da futbolcu olduğu için süreci çok iyi biliyorlarmış. Kız futbolcu seçmelerine giden Gökçe burada da çok fark yaratmış. Ama kızlarla olan maçlar onun için hiç zorlayıcı olmadığı için erkeklerle maç yapmayı tercih ediyormuş.

Gökçe’nin babası bunun mümkün olmadığını söylemiş. Eğer profesyonel futbolcu olmak istiyorsa Gökçe’nin kadın futbol takımlarına girebileceğini ifade etmiş. Bu durumdan şikayetçi olmamış Gökçe ve bir takıma girerek çok başarılı bir kariyer yapmış.

Futbolcu olmak isteyen kısacası hayallerine kavuşmuş. Dünya’nın en iyi takımlarından teklifler almaya başlamış. Babası için övünç kaynağı olmuş. Fakat babası için değil kendisi için futbolcu olan Gökçe bundan sıkıntı duymamış.

İnsanlar istediği mesleği yapmakta özgürler. Önemli olan kişinin ne istediğidir. Ne yaparken mutlu olduğunuzu düşünerek ona göre meslek seçmeniz son derece önemlidir. Aileniz sizi belli bir alana yönlendirebilir ama siz gene de düşünmelisiniz. Ne yaparken mutlu olursunuz, ne yaparken mutsuz olursunuz.

Futbol her ne kadar erkek sporu olarak düşünülse de dünyanın her yerinde kadın futbol ligleri oynanmaktadır. Pek çok kadın ünlü futbolcu bulunmaktadır. Kısacası meslek seçimlerinde kadın erek olarak bakmak doğru değildir. Gökçe bu yaptıkları ile bir çok insana ışık olmayı başardı. Tercihleri sayesinde dünyanın en mutlu insanlarından biri oldu.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz. .

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu