Geyik ve Tavşan Dostluğu Masalı

Ormanın derinliklerinde gezintiye çıkan geyik çok enteresan bir olayla karşılaşmış. Yerde kocaman bir taş varmış. Bu taş farklı bir şekle sahipmiş. Merak edip yanına yaklaşmış. Fakat bir de ne görsün aslında bir tuzakmış. Tam yerinden kaldıracakken bir arkadaşı onu uyarmış. Bu sayede tuzağa düşmekten korunmuş. Tavşan arkadaşı sayesinde hayatı kurtulan geyik ona teşekkür etmek istemiş. Onu evine davet etmiş ve bir akşam yemeği düzenlemiş.

Geyiğin ailesi bu duruma çok şaşırmış. Çünkü bir geyik tavşanın arkadaş olabilme ihtimali çok düşükmüş. Fakat onların dostluğu her zaman sürecekmiş. Bu durum dışardan son derece enteresan görünse de aslında iki arkadaş çok iyi anlaşıyormuş. Çok kısa süre içerisinde arkadaşlıkları artmış. Düzenlediği akşam yemeğinde tavşan karnını bir güzel doyurmuş. En sonunda geyik onu evine kadar bırakarak eşlik etmiş.

Yine günlerden bir gün geyik ve tavşan ormanda gezintiye çıkmış. Artık tuzakların nerede olduğunu biliyorlarmış. Bu yüzden son derece temkinli ilerliyorlarmış. Ama ne yazık ki bir an olsun dalgınlığa gelip tuzağa yakalanmışlar. Her ikisi de avcıların kurduğu tuzağa düşmüş. Kısa süre sonra avcılar gelip her ikisini de görünce şaşırmış.

Geyik ve tavşan kurtulmak için büyük bir mücadele vermiş. Fakat kapalı kaldıkları yerden çıkmak imkansızmış. Tamamen avcıların insafına kalmışlar. İki avcı, geyik ve tavşanı birbirlerine sarılırken görmüş. Bu durum karşısında oldukça duygusal anlar yaşanmış. Çünkü böyle bir dostluk daha önce görülmemiş. Avcılar her iki hayvana da kıyamamış. Onları serbest bırakıp ormanın derinliklerine göndermişler.

İki arkadaş kurtuldukları için çok şanslıymış. Hemen gidip ailelerine bu durumu anlatmışlar. Her ikisinin de ailesi oldukça korkulu anlar yaşamış. Eğer onları avcılar yakalasaydı her kişinin ailesi de perişan olurdu. Bu durumun farkına varan geyik ve tavşan ailesine bir söz vermiş. Bundan sonra asla ailesi dışında kimseyle ormana tek başına gitmeyecekmiş. Zaten kendileri de oldukça korkulu anlar yaşamıştı. Ne kadar kendilerine güvenseler de avcıların tuzaklarını fark edemeyebilirler. Bu yüzden anne ve babasının sözünü dinleyen iki arkadaş buluşmalarını kendi evlerinde yapar olmuş. Ayrıca evinin yakınındaki bahçeye çıkarak oyun oynamak için izin alabilmişler. Büyüyene kadar ailesinin sözünden çıkmayan iki dost bir ömür boyu mutlu yaşamış.

İlgili Kategorilerimiz Mutlaka İnceleyin:

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu