Gizemli Diyarlara Yolculuk Masalı

Bir zamanlar çok uzak ülkelerden birinde küçük bir kız yaşarmış. Bu kızın adı Lara imiş. Lara babasıyla oyun oynamayı ve birlikte balık tutmayı çok severmiş. Bir gün babasıyla ormanda gezerken çiçek sesleri ve kuş cıvıltılarının arasında bir parıltı görmüş. Önce sadece bir yansıma olduğunu düşünmüş. Fakat o da ne! Yansıma olduğunu düşündüğü parıltılar havada uçuşarak dans ediyor. Küçük kız Lara önce babasına bu durumdan bahsetmemiş. Gördüklerinin gerçek olduğuna emin olmalıymış. Ertesi gün orman yolculuğuna tek başına çıkmaya karar vermiş. Tabi bu durumu babasından habersiz yapmış. Çünkü babası eğer öğrenirse Lara’ya izin vermezmiş. Ormana uzun yolculuk başlamış…

Lara gördükleri karşısında bir o kadar şaşkın ve meraklıymış. Parıltıları en son gördüğü yere doğru yürümeye başlamış. Sonunda havada uçuşan ve dans eden parıltıları bulmuş. Öyle büyük bir şaşkınlık yaşamış ki kendine gelmesi uzun zamana almış. Lara havada gördüğü ve parıltı sandığı küçük şeylerin aslında birer peri olduğunu anlamış. Periler babasının ona anlattığı tüm hikayelerde varmış. Bu durum karşısında şaşkınlığını daha fazla koruyamayan Lara hemen perilerin içine dalmış. Periler ona selam vermiş. Perilerin konuşabildiğini gören Lara büyük bir hayretle susmuş kalmış. Sonra perilerin arasından en tecrübeli olanı Lara’ya doğru yaklaşmış. Peri: ‘’Senin burada ne işin var küçük kız’’, Lara: ‘’Merhaba peri ben buraya sizi görmeye ve gerçek olduğunuzu anlamaya geldim’’ demiş. Küçük kız başlamış perilerle sohbet etmeye. Saatin ne kadar geç olduğunun farkında olmayan küçük kızı zorlu bir yolculuk bekliyormuş.

Ormanın karanlığında Lara eve dönüş yolunu aramaya başlamış. Perilerle zamanın nasıl geçtiğini anlamadan oynamış ve dans etmişler. Hal böyle olunca Lara eve dönmek için biraz geç kalmış. Lara’nın ailesi onu çok merak etmiş. Lara’nın zor durumda olduğunun haberini alan periler hemen işe koyulmuş. Öncelik ailenin Lara’yı daha kolay bulması için onlara yanıp sönen sinyaller göndermişler. Böylece karanlık ormanda Lara’yı bulmak daha kolay hale gelmiş. Babası ve annesi Lara’yı perilerin ışıltılı kanatları sayesinde hemen buluvermiş. Lara eve döndüğünde babasına söz vermiş. Bir daha asla ondan habersiz iş yapmayacakmış.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Uyudu küçük minik bebeğim iyi geceler tatlı rüyalar sevgilim seni çok seviyorum iyi ki sen 🫶🏻🥺🐣😽😋

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu