Göklerden Gelen Prenses Masalı

Hiç kimsenin bilmediği diyarlarda yaşayan prenses kendinden farklı bir hayat yaşayan canlıları merak eder. Göklerde yaşayan prenses en büyük hayali olan karada farklı arkadaşlar edinmek ister. Fakat kara onun için son derece tehlikelidir. Çünkü karadan tekrar göklere inmesi imkansızdır. Ailesi bu hayalinden vazgeçmesini söyler. Prenses çok hayalperesttir. Bir gün bu hayalperestliğinin başına büyük olaylar getireceğini bilemezdi.

Gök krallığında yaşayan prenses arkadaşlarıyla oyun oynarken çok önemli bir şey fark etti. Gizli bir geçit olduğunu gördü. Bu geçidin karaya gittiğini biliyordu. Fakat emin değildi. En yakın arkadaşıyla bu geçidi kullanmaya karar verdiler. Korku ve heyecan vardı. Ama son derece kararlılardı. Geçidi kullandıktan sonra gördüklerine inanamadılar.

Geçit merdivenlerden oluşmuştu. Son basamağa indikten sonra masmavi bir deniz yemyeşil bir orman ve altınlar gördüler. Oldukça ihtişamlı bir görüntü onları çok etkiledi. Fakat etrafta kimse yoktu. İlerledikten sonra gördüler ki birbirinden farklı yiyecekler masada duruyordu. Yiyecekleri yemek için masaya doğru yöneldiler. Tam bir ısırık alacakken ormanın derinliklerinden bir ses geldi. Üzerlerinde bir anda önünü göremeyecekleri bir örtü ile birilerinin onları tuttuğunu anladılar. Bunlar yerlilerdi. Yerli kabilesi prenses ve arkadaşını rehin almıştı. Ayrıca bu kabile son derece tehlikeliydi.

Prenses ve arkadaşındaki mühür göklerden geldiğini gösteriyordu. Kabilenin büyüklerinden biri bu mührü gördü. Mühür kutsal olduğu için ikisine de dokunmadılar. Fakat tutsaklıkları sürdü. Sadece günde bir kez yemek veriliyordu. Zindanda her geçen gün prenses için son derece zordu. Kurtulmak istiyordu fakat hiçbir şey yapamıyordu. Prenses özel yetenekleri olduğunu bilmiyordu.

Göklerde yaşayanların bazı özel yetenekleri vardır. Bu yetenekler sadece krallık soyunda bulunanlara aitti. Prensesin kulağına bir ses fısıldadı. Artık zamanı geldi diyordu bu ses. Prenses önce ne olduğunu anlayamadı. Özel yeteneği olduğunu bilmiyordu. Bu ses tekrar ona yapması gerekenleri anlattı. Prenses ayağa kalktı ve arkadaşıyla birlikte zindandan kurtulmak için harekete geçti. Arkadaşının elini tutarak göklere doğru baktı. Baktığı yerde uzun bir ışık hüzmesi görüldü. Bu ışık onun nerede olduğunu belirten bir işaretti. Kısa süre içerisinde krallık muhafızları prensesi ve arkadaşını buldu.

Prenses karaya inmenin cezasını çekti. Fakat gördü ki kendi yetenekleri oldukça farklıydı. Yetenekleri için özel bir eğitim aldı. Krallıkta aldığı bu eğitim ile birlikte kendini geliştirdi. Kral yaptığı harekete çok kızsa da kızının bu özel yeteneğini gördükten sonra onu her zaman destekledi. Zaten prenses yaptığının büyük bir hata olduğunu öğrenmişti. Bir daha aynı hatayı yapmaz. Özel yeteneği birçok anlamda krallığa fayda oldu. Sadece kendisinde bulunan çeşitli yeteneklerle birlikte prenses insanlara iyi gelmeye başladı.

Daha fazla masal okumak isterseniz Uyku Masalları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Masalcı Baba

Çocukların hayatını daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için size masal sitemizi açtık keyifli okumalar :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu