Görünmez Adam Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Zamanın birinde, bir kasabada adamın biri hem varmış hem de yokmuş. Bu adam herkesi görür ama hiç kimse onu göremezmiş. Ancak adam isterse görmelerine izin verirmiş. Bu yüzden herkes onu “Görünmez Adam” olarak çağırırmış. Bu sebepten dolayı adamın ismini duyan ya da bilen yokmuş. Çünkü adam, artık Görünmez Adam olarak hafızalarda yer almış. Bu özelliğe sahip bu adam, bu özelliğini insanların faydasına olacak şekilde kullanmaya çalışırmış. Nerde bir haksızlık olsa müdahale eder ve haklı olanın hakkını haksız olandan alıp haklı olana teslim edermiş.

Bir akşam sokakta eve doğru yürüyormuş. Etraf karanlık ve hava soğukmuş. Bir kadın iş çıkışı evine gidiyormuş. Kapüşonlu bir adam aniden belirmiş. Kadının arkasından sessiz ve usulca kadına yanaşmış. Kadının kolundaki çantasını kaptığı gibi koşmaya başlamış. Bunu gören adam, hemen görünmez olup kendisine doğru koşan adamın önüne geçmiş. Adam hızlıca koşmaya devam ediyormuş. Görünmez adama yaklaşınca sert bir kayaya çarpar gibi görünmez adama çarpmış ve o şiddetle olduğu yere yığılmış. Adam ne olduğunu anlayamamış. Görünmez adam biraz bekleyip adamı izlemeye koyulmuş.

Adam tam ayağa kalkacakken adamın ayağına bir çelme takmış ve adam olduğu yere kapaklanmış. Adam tekrar ayağa kalkıp kaçmaya çalışmış ve görünmez adam yüne adamın ayağına çelme takmış. Adam yere düşmüş. İçine büyük bir korku girmiş adamın ve bir daha böyle bir şey yapmayacağına dair söylenmeye başlamış. Bunu duyan görünmez adam adamın elindeki çantayı çekip almış ve kadına doğru yürümeye başlamış. Bu durum karşısında iyice korkuya kapılan hırsız, olduğu yerden hemen kalkıp koşmaya başlamış. Görünmez adam kadına doğru ilerlerken normal bir hale bürünmüş ve kadına çantasını teslim edip yoluna devam etmiş.

Sahip olduğu bu özelliği bu gibi vakaları çözmek için kullanan görünmez adam, kötü niyetli birçok kimsenin korkulu rüyası haline gelmiş. Görünmez adamın yaşadığı kasabada, bir zamanlar üst safhalarda olan suç oranları minimum seviyeye düşmüş ve kasaba halkı, içinde bulundukları bu durumdan oldukça memnun kalmışlar. Elbette onlar da bu durumun ortaya çıkmasında görünmez adamın parmağının olduğun çok iyi biliyorlarmış.

Görünmez adam, sahip olduğu bu özellikten almış olduğu iyi neticeler dolayısıyla oldukça memnun bir haldeydi. Bir şekilde insanların hayatlarına dokunmak ve bu konuda ana etken olmak ona iyi geliyordu. Tıpkı onun da başkalarına iyi geldiği gibi. Bu yolda elinden geldiğince yürümeye devam edeceğine dair kendisine büyük bir söz vermişti. Şahit olduğu her kötülüğe müdahale edip buna engel olmaya çalışacaktı. Bunu yapmıştı ve bu konuda oldukça başarılı da olmuştu. Bu başarı neticesinde kasabadaki çocukların neredeyse hepsi görünmez adam olmak için hayaller kurmaya ve bu yönde oyunlar oynamaya başlamıştı. Görünmez adam, bir efsane olma yolunda önemli bir adım atmıştı.

Daha Fazla Masal İçin Uzun Masallar Kategorimizi İnceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu