Güneşli Bir Gün Sonu Masalı

Mehtap ve arkadaşları bir gün denize gitmek için hazırlık yapmış. Aileleriyle birlikte en sevdikleri plaja gitmeye karar vermişler. Bütün gün denizde eğlenecek ve birbirinden farklı oyunlar oynayacaklardı. Heyecanla mehtap ve arkadaşları hazırlıklarını tamamlayarak yola çıktılar. Yolda giderken gittikleri yerde yiyecekleri birkaç yiyecek aldılar ve yola devam ettiler.

Kısa süre sonra plaja varan mehtap ve arkadaşları hemen denize girmek istedi. Kıyafetlerini çıkardılar ve deniz giysileriyle hemen denize daldılar. Denizin sıcaklığı çok güzeldi. Saatlerce yüzebilirlerdi. Acıktıklarında annelerinin yanına giden küçük çocuklar karınlarını bir güzel doyurdu. Daha sonra tekrar oyun oynamaya devam ettiler.

Küçük çocuklar denizde saatler süren eğlenceyi keyifle geçirdiler. Gün boyunca suda oynadılar ve zamanın nasıl geçtiğini unuttular. Mehtap daha sonra annesinin ona sürmek istediği güneş kremini sürmediğini fark etti. Güneş kremi sürmeyi sevmediği için unutmuştu. Fakat annesi güneş kremini sürdüğünü düşünmüştü. Evden çıkarken sürmesi gerektiğini ve asla unutmaması gerektiğini de eklemişti. Fakat mehtap annesinin sözünü dinlememişti.

Akşam eve geldiklerinde mehtap vücuduna dokunamıyor, kıpkırmızı hali ile üzerinde kıyafet bile giyemiyordu. Annesinin sözünü dinlemediği için gerçekten çok pişmandı. Durumu anlayan annesi Mehtap’ın ateşini kontrol etti. Vücudu ateş gibi yanıyordu. Mehtap’ı hastaneye götürdüler. Güneş yanığı olan mehtap kısa süre içerisinde tedavi oldu. Tedavisi o gece hastanede süren mehtap ertesi gün evine gitti. Eve gider gitmez annesine bir daha asla sözünden çıkmayacağını söyledi.

Mehtap annesi dinleseydi başına tüm bu olanlar gelmeyecekti. Sağlığı için bundan sonra daha dikkatli olması gerektiğini anladı. Mehtap artık annesi ne derse onu yapacaktı. Sadece denize giderken değil dışarı her çıktığında güneş kremini sürecekti. Cildi hassas olduğu için güneşten çok hızlı etkilenen Mehtap güneş kremini alışkanlık haline getirdi.

Küçük kız annesinin aslında onun için hep doğru şeyler önerdiğini öğrendi. Çünkü anneler çocukları için her zaman en iyisini önerir ve yaparlardı. Bu yüzden Mehtap annesine hak verdi ve ne kadar şanslı olduğunu anladı. Çünkü en doğrusunu anneler bilirdi.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin Eğitici Masallar Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu