Güzellik Perisi Mine ve Küçük Kız Elif Masalı

Bir zamanlar renkli çiçekler ve uzun ağaçlarla dolu büyülü bir ormanda Mine adında küçük bir peri yaşardı. Mine sıradan bir peri değildi; güzellik perisiydi. Görevi ormandaki her şeyi güzel ve büyüleyici kılmaktı.

Her sabah güneş ufkun üzerinde yükselirken Mine parıldayan kanatlarını çırpıyor ve günlük macerasına atılıyordu. Elindeki sihirli değneğiyle peri tozunu çiçeklere serperek onları pembe mor ve mavinin canlı tonlarına dönüştürürdü. Ağaçlardaki yapraklar sanki büyülü bir parıltıyla kaplanmış gibi anında gürleşip yeşerecekti.

Ama bir gün Mine bir çayırın üzerinde uçarken Elif adında üzgün küçük bir kızın yapayalnız oturduğunu fark etti. Elif yakın zamanda ormana taşınmıştı ve kendini yalnız ve ev özlemi içinde hissediyordu.

Mine’nin kalbi şefkatle doldu ve yardım etmesi gerektiğini biliyordu. Elif’in yanına usulca indi ve minik parmağıyla yanağına hafifçe dokundu. Bir anda Elif’in kaşlarını çatması kocaman bir gülümsemeye dönüştü. “Arkadaşım olmak ister misin? Diye sordu.

Elif’in gözleri zevkle parladı. “Evet lütfen!” Diye bağırdı. O günden sonra Mine ve Elif en iyi arkadaşlar oldular. Günlerini büyülü ormanı birlikte keşfederek gizli hazineleri keşfederek ve dost canlısı ormanlık yaratıklarla karşılaşarak geçirirlerdi.

Bir öğleden sonra Mine ve Elif el ele yürürken küçük bir gölete rastladılar. Su güneşin altın ışınlarının altında parlıyordu ama göletin kendisi donuk ve cansız görünüyordu.

Mine ne yapması gerektiğini biliyordu. Etrafında döndü kanatları güzel bir esinti yarattı ve asasını sallayarak göleti pırıl pırıl bir vahaya dönüştürdü. Mine’nin peri tozu suyun üzerinde dans ederek yukarıdaki gökyüzünü yansıtan güzel renk dalgaları yarattı. Elif neşeyle ellerini çırptı. “Çok güzel!” diye bağırdı. Mine gülümsedi ve cevap verdi “Güzellik sadece renklerde ve parıltılarda değil Elif. Başkalarına gösterdiğimiz nezaket ve paylaştığımız sevgide.”

Mine ve Elif yolculuklarına devam ettiler gittikleri her yere neşe ve güzellik yaydılar. Orman mutlulukla gelişti ve hayvanlar zevkle dans etti. Böylelikle güzellik perisi ve insan arkadaşı sonsuza dek mutlu yaşadılar tanıştıkları herkese gerçek güzelliğin içten geldiğini ve dünyayla paylaşılması gerektiğini öğrettiler.

Daha Fazla Çocuk Masalları İçin 2 Yaş Masalları ve Hikayeleri Kategorimizi Ziyaret Ediniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu