Hasta Olan Çocuğun Masalı

Günlerden bir gün, kasabanın birinde yaşayan küçük bir çocuk ve ailesi varmış. Köyde herkes tarafından sevilen bu aile, kendi halinde yaşayıp gidiyormuş. Küçük çocuk bir gün hava çok soğuk olmasına rağmen, çok kalın giyinmeden, dikkatsiz bir şekilde dışarı çıkmış. O gün çok üşümüş fakat buna aldırış etmemiş. Annesi ve Babası evde olmadığı için onu uyaran da kimse olmamış.

Çocuk eve geldiğinde kendini biraz kötü hissetmeye başlamış. Ama bunda da aldırış etmeden dolaptaki soğuk suyu içmiş. Sonra, anne ve babası akşam vakti eve gelmişler. Çocuklarını gördüklerinde çok şaşırmışlar çünkü sürekli olarak öksürüyormuş. Anne baba bu durumdan kaygı duymaya başlamış. Çocuklarını doktora götürmeye karar vermişler. Fakat çocuk o kadar hasta olmuş ki, yattığı yerden kalkmak bile çok zor geliyormuş. Bu nedenle doktoru evlerine çağırmışlar.

Doktor çocuğa baktıktan sonra üşüttüğünü ve bu hastalığın geçmesi için dinlenmesi gerektiğini söylemiş. Çocuk da bu durumdan içten içe memnun olmuş. Çünkü dinlenmesi okula gitmeyeceği anlamına geliyormuş. Çocuk 2-3 gün dinlendikten sonra iyileşmeye başlamış. Artık okula gitme zamanı gelmiş. Fakat okulu hiç sevmediği için tekrar hasta olmaya karar vermiş. Gene aynı şekilde kalın giyinmemiş, soğuk su içmiş, koşmuş terlemiş. Akşam üstü de eve titreyerek gelmiş.

Fakat bu sefer çok daha kötü hissediyormuş. Evet belki okula gitmesine engel olacak şekilde hasta olmuş ama, kendini o kadar kötü hissediyormuş ki yaptıklarından dolayı pişman olmaya başlamış. Gene doktor eve gelmiş ve çocuğa bakmış. Bu sefer ‘’ Geçen hastalığından daha hastasın, bu sefer iyileşmen için 1 hafta dinlenmen gerekiyor demiş’’ Çocuk bu sefer mutlu olmamış çünkü hem kendini kötü hissediyormuş hem de arkadaşlarını özlemeye başlamış. 1 hafta boyunca çok ağır hasta bir şekilde evinde tek başına zaman geçirmiş. Sürekli olarak ağrıları varmış. İlaçlarını düzenli kullanmış ve iyileşmiş.

Yaptığı hataların farkın varmış. Kendisini hasta etmek için verdiği uğraşların ne kadar gereksiz olduğunu anlamış. Sağlık en değerli şeydir. Kişi sağladığını kaybettikten sonra geriye kalanlar önemsiz olur. Masalımız bu noktada sizlere çok güzel içerikler sunuyor. Sitemizi takip etmeniz halinde en güzel masalları okuma şansına sahip olabilirsiniz. Keyifli masallar ve daha fazlası için bizi takip edin.

Daha sonrasında bir daha hasta olmamak için çok dikkatli davranmış. Hasta olmanın ne kadar kötü, zor olduğunu anlamış. Pişman olmuş ve bilerek isteyerek hasta olduğunu ailesine anlatmış. Ailesi de bir daha bu şekilde davranmaması gerektiğine dair ona öğütler vermiş. Çünkü hasta olmak insanın bağışıklığını düşürür. Sağlıklı bireyler her daim daha doğru karar verebilirler. Sizler de hasta olmamak adına önlemler almalısınız. Bu noktada ailenizin sözlerini dinlemek son derece önemlidir.

Siz değerli okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz lütfen yorum yapmayı unutmayınız 🙂
Daha fazla masal okumak isterseniz Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu