Hayaletli Ev – Tennesse Şeytanı

Çiftçi John Bell ve ailesi kasabanın dışında uzak bir eve taşınır. Eve taşındıkları andan itibaren ilginç olaylarla karşılaşırlar. Sanki kapıdan birileri girmeye çalışıyormuş gibi sesler duymaya başlarlar. Ama görebildikleri hiçbir şey ya da hiç kimse yoktur. Ama zaman ilerledikçe eve girmeye şey başarıya ulaşır. Evdeki herkes korkunç bir şeyin eve girdiğini hisseder ama göremez. Giren bu şeyle birlikte kanat çırpınışları, farelerin tıkırtıları ve sanki vahşi hayvanların pençeleri sallanıyormuş gibi sesler duyarlar. Dehşete kapılan ev halkı ne olduğunu anlayamaz.

Bilinmeyen Bir Varlık Tarafından Tokatlanma
Bu sesler ve eve girmeye çalışan ne olduğu belirsiz varlık, çiftçi Bell’in ailesini korkutmaya devam eder. Bir gün evin küçük kızlarından daha 13 yaşında olan Betsy bağırarak uykusundan uyanır. Çünkü yatağında göremediği bir varlık ona şiddetli bir tokat atmıştır. Ama olaylar bununla da kalmaz. Evdeki diğer çocuklar da zamanla görünmeyen bir şey tarafından sürekli rahatsız edilir. Ne olduğunu anlayamayan Bell ailesi bu olayları kimseye anlatamaz. Ama bir gün canlarına tak eder ve korkudan ne yapacaklarını şaşırarak kasabanın papazına anlatmaya karar verirler.

Papaz ve Şeytan Kovma Ayini
Papaz evdeki garip durumdan kurtulmak için bir şeytan kovma ayini düzenler. Ama bu ayin pek işe yaramaz. Üstelik evdeki garip güç daha da öfkelenmiştir. Ayrıca zaman ilerledikçe daha güçlü biçimde kendini belli ediyordu.

Önceleri fokurdamalara benzeyen sesi artık fısıltılar ve bazı kelimelere dönüşmüştü. Bu fısıltılar kutsal kitap İncil’e küfrediyordu. Evin babası Bell’in de ölüp mezara gideceğini söylüyordu. Bir gün bu görünmez ve korkutucu güç çiftçi Bell’e saldırdı. Ev halkı doktor çağırmak zorunda kaldı. Doktor da muayeneden sonra yaraların iyileşmesi için bir ilaç verdi. ama bu ile kısa bir süre içinde çok koyu bir sıvıya dönüştü ve işe yaramaz hale geldi.
Doktor durumun farkındaydı ama Betsy’den şüpheleniyordu. Gün geçtikçe kötüye giden baba Bell sonunda öldü. Cenazede bu korkunç varlık tekrar duyuldu ve tam olarak yedi yıl sonra tekrar geleceğini söyledi. Dediği gibi yedi yıl sonra gelince de artık bir daha gelmeyeceğini ve 107 yıl görünmeyeceğini söyleyerek kayboldu.

Daha Fazla Masal okumak isterseniz Masal Oku, Çocuk Masalları, Kısa Masallar, Bebek Masalları, Uyku Masalları Kategorilerimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu